Skocz do zawartości

hełmy kolekcje vol.10


Czarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Przepraszam, że post na temat który wydaje się być już zakonczony, ale ja w sprawie prezentowanego w dniu 13 przez Czarka pokrowca (deszczyk) i aż mnie korci. Z kontekstu postów na ten temat wnioskuję, że autor ma pewność, że to kopia, racja? Główna sprawą jest to, że materiał powinien być gumowany od spodu. Kolejną wazną kwestią wydaje się fakt, iż nie natrafiłem nigdzie na informacje, aby nasze wojo używało takich pokrowców, pomimo poważnych starań. Jedyna wzmianka na temat tego typu pokrowca to potężna monografia o hełmach (niemiecko języczna, tytułu nie pamiętam), gdzie był taki pokrowiec, opisany jako made in DDR. Co forumowicze na to? Może ktoś ma inne informacje? Czemu o tym piszę, bo akurat mam taki pokerowiec, prawilny, niestety również ma ślicznego orzełka naszytego (oczywiście wtórnie) od frontu. Jeśli ktoś ma życzenie, to po weekendzie mogę zamieścić fotki.
Osobiście wiem o istnieniu dwóch pokrowców na polskie hełmy, miamowicie pokrowców moro na hełm wz 50 (org. poszedł ostatnio za 250 zeta - szaleństwo i już pojawiły się kopie :) ), oraz pokrowcu plamiaku na hełm desantowy wz 63, wyk z tkaniny spadohronowej. Taki również mam, jednak jeśli ktoś by chciał foto, to wyłącznie na hełmie, bo żeby go założyć waczyłem ponad godzinę. Tylko te pokrowce udało mi się odnależć na arhiwalnych fotkach i w literaturze.
Gorąco wszystkich pozdrawiam. Fajne forum, czasami podglądam.
Q.

Ps. zajebiaszczy ten włoch .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywołany do tablicy już odpowiadam-mam 99%pewności że to kopie bo...nie wierzę że nagle poajwiły się 3 pokrowce od tego samego sprzedawcy i za takie fajne ceny i orginały:)ten co za 250 poszedł na alledrogo to chyba tez podróbka ale tu niech wypowie się ten co kupił...to tyle w sprawie pokrowców...ah dorwac tak orginalne-mmm....
co do fotek bardzo prosimy panie kolego dawaj dawaj wszyscy chętnie zobaczymy i to nie tylko te fotki ale i inne co tam masz ciekawego w kolekcji:)))
co do włocha jak to bywa w przypadku perełek to był przypadek-facet wystawił go chyba za 90zeta kup teraz byłem 8smą osobą która go zobaczyła...na allegro wyglądał jakby miał tylk ozarys startego orła...ale jak doszedł do mnie to buźka uśmiechnęła mi się bardzo szeroko...potem tylko 3 godziny bardzo delikatnego skrobania żeby nic nie zepsuć delikatne mycie w płynie do naczyń i efekt jest jak widać-pod tym orłem jest jeszcze jeden z bardziej wyblakłej farbki i chyba coś włoskiego bo w jednym miejscu jakieś czarne kreski przebijają...ale nie bedę za ciekawy co tam jest...mi się podoba to co już odkryłem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoch czadersk, bez dwóch zdań... Fotosy po weekendzie (kolekcja spakowana - na razie inne priorytety).
Co do ciekawostek, to widziałem na tym forum jeszcze fajnego czecha wz 32 też z orłem, tylko nie pamiętam czy pasek pod brodę dzielony, czy już po wymianie.
q.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak...coś jest na rzeczy z tą austrią,ale przetłoczenie było myślę że inspirowane gladiatorami...bo kształt dziwnie gladiatorowaty dolnej części hełmu poniżej prztłoczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zblizenie na emblemat-wykonany z podniszczonej już nieco samoprzylepnej czarnej folii strasznie modnej w połowie lat 90-spod spodu przebija napis ŻW znany wszystkim, hełmik ma czarne prawidłowe paseczki podpinki i malowanie było nieco przyżółkłe jak dotarł do mnie(czyszczony już domestosem)moja opinia-albo ktoś 10 lat temu kopie na zaś robił albo te hełmy gdzieś tak faktycznie występowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie