Skocz do zawartości

Bitwa Pszczyńska 1939r" J. Ryt


rg77

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, nie jest on dostępna w normalnym obiegu księgarskim i aby ją zdobyć, należy zwrócić się do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, które ją wydało.

Jest to drugie wydanie tej pozycji (pierwsze wyszło w 2003 r. nakładem własnym autora). Istotnie - ze wszech miar godna polecenie książka: mnóstwo informacji, relacje strony niemieckiej i polskiej, zdjęcia, reprodukcje map, obszerna bibliografia, wyniki badań terenowych autora (umocnienia polowe i nie tylko) itd. itp. Kawał dobrej roboty! Co poniektórzy polscy historycy mogliby się od Pana Ryta uczyć, jak pisać publikacje :-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...
potwiedzam ,wspaniałe wydawnictwo i do tego gratis(!)...(a na allegro widziałem już wysokie ceny....
niwiele jest już sztuk a wystarczy email lub telefon do Starostwa Powiatowego w Pszczynie w dziale promocji ...
-po prostu perełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobiazg ale jest
Pan Ryt upieral sie o istnienie pewnego urbanka w Rybniku - ale dotarlismy do wlascicieli terenu na ktorym ow w/w betonik mial stac - i okazalo sie ze nigdy nie bylo tam czegos takiego ( a ziemia jest wlasnoscia rodziny ilestamdziesiat lat) - jeszcze kilka takich drobiazgow - ale to wszystko w zaden sposob nie dyskredytuje Pana Janusza !
Dzieki niemu dostalismy super skany ze starych niemieckich gazet i kilka innych drobiazgow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra" wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby wejść w posiadanie 2. wydania książki Janusza Ryta o bitwie...

Starostwa Powiatowe w Pszczynie zaprzestało wysyłania bezpłatnych egzemplarzy książki zainteresowanym nią osobom, po tym jak na allegro pewien !@#$%^&* osobnik zaczął wystawiać te BEZPŁATNIE ROZPROWADZANE ksiązki na sprzedaż (osiągały ceny 50-65 zł!). Dziękujemy temu szlachetnemu rycerzowi kapitalizmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leuthen - bzury opowiadasz że Starostwo nie wysyła. Książke rozdaje Wydział Promocji Regionu przy Starostwie Powiatowym podam Wam tel. 032 449 2310
Aco do sprzedaży to nie jest zabroniony chandel GRATISAMI" sklepy praktykują to od wielu lat i nikt ich nie krytykuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat wypowiedzi mojego znajomego na forum DWS z dnia wczorajszego: Od dzisiaj starostwo nie wysyła książki, a wręcz wstrzymało wydawanie. Spowodowane jest to tym, że książka sprzedawana jest na allegro. W ten sposób kilku cwaniaków dla paru groszy uniemożliwiło nam - przynajmniej na jakiś czas - dostęp do książki." [http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?t=119791&start=25]

Pozdrowienia dla kol. rg77, bo to on wpadł na ten jakże genialny pomysł sprzedaży Bitwy pszczyńskiej". Jak Ci brakuje pieniędzy, to zarabiaj je uczciwie!!!!!


Ostrzegam wszystkich przed licytowaniem książki pana Ryta na allegro!

PS rg77 - skoro tylu Polaków kradnie, ja też mam kraść? Skoro tylko Polaków chleje na umór, też mam chlać? Idź człowieku w .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rg77
Zachowałeś się jak zwykła świnia.
Dostałeś darmowy prezent i postanowiłeś na tym zarabiać kosztem innych osób zainteresowanych.
Wchodzę na stronę allego i w zakończonych aukcjach widzę, że sprzedałeś 3 książki na łączną kwotę 154,55 zł.
http://www.allegro.pl/search.php?closed=1&string=Bitwa+Pszczy%C5%84ska+

Jeszcze koledze, (który kierowany chęcią podzielenia się z innymi informacją o ciekawej książce)zarzucasz kłamstwo !!!
On podzielił się z nami bezinteresowanie tą informacją.

Jesteś po prostu zwykłym CHU...
Obyś do końca życia kupował ksiązki od takich gości jak ty sam.

Postanowiłem ustalić twoje nazwisko i skontaktować się ze starostwem w Psczynie, informując ich o tym, kto dostał ksiązki kierowany tylko chęcią zysku.
Może zmienią zdanie co do innych miłośników historii.
Bo o tym, że zmienią zdanie odnośnie twojej osoby jestem przekonany w 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzieki takim dzialaniom w Polsce jeszcze dlugo nie bedzie normalnie.
Wspaniala postawa jednego z kolegow" (?) - spowodowala, ze juz zadna z osob prywatnych przez dlugi okres czasu niczego ze starostwa powiatowego w Pszczynie nie dostanie napewno...
zenada i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Końcem zeszłego roku wyszło drugie wydanie Bitwy Pszczyńskiej". Już bez dofinansowania Starostwa. Książki są do kupienia w Informacji Turystycznej w Pszczynie lub wysyłkowo w wydawnictwie Infopres (zamawia się na stronie wydawnictwa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie