Skocz do zawartości

JUNKERS na Śnieżniku


spoxo25

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam niedaleko mam widok na Śnieżnik. Jaki to był model JU? Znajomy leśnik znosi do domu szczątki samolotu znajduje je na powierzchni bez wykrywacza. Ma już dwie skrzynie. Troche elementów kokpitu i dużo stopionego aluminium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta Ciotka Ju" walnęła w 25-metrową kamienną wieżę widokową na Śnieżniku i dlatego z owej wieży pozostała dziś tylko sterta gruzu :P

A tak serio, to Sudety są bardzo ciekawe jako wrakowisko". Pan dr hab. Andrzej Olejko z Uniwersytetu Rzeszowskiego sporo publikuje nt. wraków samolotów w Karpatach, o mało kto wie o podobnych katastrofach lotniczych w górach południowo-zachodniej Polski. Ja sam słyszałem o tym, że samoloty rozbijały się m.in. w Karkonoszach (Storch" w rejonie Pecu pod Snezkou) i na zboczach góry Ślęży na Przedgórzu Sudeckim (co najmniej 2-3; zresztą mam w domu wspomnienia niemieckiego oficera FJ, który opisywał, jak w 1945 r. lecąc uszkodzonym Ju-52 znad Wrocławia w stronę Świdnicy omal nie uderzyli w tą górę - spadochroniarze słyszeli jak samolot ociera się o czubki porastających Ślężę drzew!).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie