Skocz do zawartości

Myjka ultradźwiękowa


leman05

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam temat,również mam zamiar kupić myjkę ultradźwiękową z Lidla za 69zł,tylko nie wiem czy warto,więc jak to jest?warto kupować czy też nie?,może ktoś by wrzucił jakieś przedmioty oczyszczone myjką ,stan przed oczyszczeniem i po oczyszczeniu,proszę więc o podzielenie się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku, ale miałem do czynienia z tym wynalazkiem i powiem, że wolę czyścić własnoręcznie ewentualnie zrobić elektrolizę. Poza tym przedmioty delikatnie uszkodzone tj. pęknięte ulegały większemu zniszczeniu na skutek drgań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam serdecznie wszystkich poszukiwaczy, którzy maja wątpliwości co do czyszczenia fantów myjkami ultradźwiekowymi.Od dziecka interesuje sie historią, od 4 lat posiadam Rutusa ultra II a od kilku miesięcy pracuję dla niemieckiej firmy, która zajmuję się produkcją myjek ultradźwiękowych.Nie mam zamiaru wciskać Wam produktów mojej firmy ale wyjaśnić kilka rzeczy dotyczących mycią ultradźwiękami.Do mycia tą metodą nie wystarczy woda, domowe wynalazki itp.Aby wykorzystać pełne możliwości myjki należy stosować specjalne preparaty chemiczne, które wspomagają zjawisko kawitacji,rozpuszczają brud oraz zmniejszają napięcie powierzchniowe wody.Metoda ta jest dobra do delikatnych rzeczy o skomplikowanych kształtach ponieważ nie uszkadza ich i czyści wszystkie miejsca, do których dotrze woda. Druga sprawa niektórzy piszą,że mycie nie przynosi oczekiwanych efektów. Nie przyniesie ponieważ moc ultadźwięków jest za słaba w przeliczeniu na litr wody w przypadku chińskich produktów.Na silnie skorodowanych elementach stalowych nie ma co liczyć na super efekty. Natomiast polecam do czyszczenia monet, biżuteri i innych fantów z metali kolorowych o różnych przebarwieniach. Może kiedyś spotkamy się w większym gronie, każdy z kolegów przyniesie swoje fanty i zrobimy darmowe próby oczyszczania w celu rozwiania wątpliwości.Pamiętajcie,że podstawa to odpowiednio dobrana chemia do rodzaju materiału oraz zanieczyszczenia, temperatura, czas + moc myjki.W razie pytań proszę pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie