Skocz do zawartości

szelągi i inne drobne XVI - XVII - XVIII w. - technika produkcji...


kopijnik2

Rekomendowane odpowiedzi

nie czytasz albo nie rozumiesz...Jeżeli to pierwsze to szkoda również mojej pracy i czasu.
...Zapewne odbyło się to tak: zdjęta blaszka i mincerz stwierdził że mało co widać. Założył blaszkę ponownie i stwierdził: jak teraz przywalę, to nie ma mowy aby nie było widać. Tak też się stało! Popiersie wyszło centralnie i głęboko. Druga strona też, ale już z podwójnym biciem, bo siła uderzenia poszła z jednego kierunku :)...

to już było przerabiane - znalazłeś czytelny, średnio precyzyjny egzemplarz bity stemplem. Czy ie fals"? hm...
i na podstawie jednego (nie sprawdzonego) egzemplarza chcesz przenieść regułę na całe skomplikowane zjawisko...
Błąd. A w zasadzie kilka.
...I co koledzy na to? Boratynki były wybijane z wcześniej wyciętych krążków! A więc technika prasy walcowej odpada!!!...
a i jeszcze słaba pamięć foto z 2007-10-25 13:16:00


przeczytaj wcześniejsze posty ze zrozumieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dużo wiesz, dlatego nie ośmieszaj się takimi wpisami. Boratini kupował płatki miedziane. Zachowały się rachunki za to z tamtego okresu. Nawet mogę ci podac ceny płatków z poszczególnych okresów. Lekarzu ulecz sam siebie z całym szacunkiem :))))))
Pozdrawiam,
Pokemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kopijnik. teraz jestem niemal pewny, że boratynka nr 3 którą zamieściłeś, a o której zdjęcie prosiłem to rocznik 1664 z herbem podskarbiego koronnego litewskiego HKPL. Niemal...bo w przy tym stanie zachowania, trzebaby nieco podczyścić, aby przynajmniej odróżnić rytownictwo od zanieczyszczeń, patyny i rys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literka W mówisz? To tak samo jakby powiedzieć, ze tam nie napis CAS tylko CA8 he,he
Zamysł rytownika był właściwy GFH a wyszło jak wyszło, plus zanieczyszczenia i patyna dały taki efekt :)
Jest to jedna z odmian monet oliwskich, a inicjały TLB, TZH, GFH i GZH mają swoje określone znaczenie. Inicjał W na boratynkach nie występuje.
Szukając kolejnych odmian zwracajcie przede wszystkim uwagę na napisy otokowe, oczywiście rok, herb oraz inne drobiazgi. Inicjały też są ważne, ale w większości boratynek są one przycięte, niewidoczne itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie