Skocz do zawartości

przyczolek sandomierski


finucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam prośba do RyanPeter posłałem ci fotki tego klasztoru możesz je wkleić.Ja jeszcze polecam książkę Moje pierwsze boje" Józef Piułsudski.
W Opatowcu koło przeprawy promowej jest pomnik Marszałka jak go pierwszy raz zobaczyłem że jest pare kilometrów od Nowego Korczyna a ja go nie widziałem.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budynek zandarmerii był na przeciwko klasztoru.
Teraz stoi tam całkiem nowy budynek a żandarmeria to ceglany pietrowy.
Przed wojna podobno była tam szkoła i straż pozarna oczywiście nie było mostu i tej drogi a sam budynek stał mniej więcej na tej nowej asfaltowej drodze.
Po wojnie prawdopodobnie budynek został rozebrany ze względu na budowe drogi i mostu.A co się tyczy samolotu który się rozbił o klasztor to świadek wspominał że na kadłubie były widoczne okrągłe okienka ok 4 i liczba ciał wyciągniętych z rozbitej maszyny to 4-5 osób.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COs chyba pomyliłes . Pantera z Czarnej Nidy to Świętokrzyskie ale w miejscowości o ile dobrze pamietam Bieleckie. O innym sprzęcie wydobywanym w okolicy nic mi nie wiadomo.

P.S.
Jesli macie jakies fotki archiwalne z przyczółka sandomierskiego to dajcie foty:
http://odkrywca.pl/przyczolek-sandomierski-zdjecia-,534068.html#534068
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie