Jump to content
  • 0

Sobotnie znalezisko


tom323

Question

Posted

Witam koledzy. Siedziało to coś 0.5 metra pod ziemią w miejscu gdzie wychodziła II wojenka.
Nie mam bladego pojęcia do czego to służyło.

12 answers to this question

Recommended Posts

Posted

I coś jeszcze takiego wyskoczyło. Wygląda jak kawałek akumulatora firmy BOSCH. Może koledzy wiecie od jakiego pojazdu?? Pozdrawiam

Posted
Dotyczy zwiniętej sprężyny: Jest to sprężyna najprawdopodobniej od zderzaka (bufora) wagonu kolejowego.
Jako ciekawostka: jeżeli jest to element zderzaka kolejowego to była bardzo poszukiwana przez wiejskich kowali. Z niej wrabiali ostrza siekier, lemieszy.
Posted

Witam koledzy. Siedziało to coś 0.5 metra pod ziemią w miejscu gdzie wychodziła II wojenka.
Nie mam bladego pojęcia do czego to służyło.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information