Jump to content

Kolekcje medalików


Recommended Posts

Czy mogę zobaczyć zdjęcia Waszych kolekcji medalików i krzyżyków ? W jaki sposób je układacie i jak prezentujecie ? ( W pamięci mam wiok zbioru medalików w znanym pewnie wszystkim sklepie z wykrywkami w Wa-wie .. ) Do mego małego jeszcze zbiorku zaliczam tylko te które sam znalazłem,a jakie są Wasze odczucia w tej sprawie ?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Dzięki Cirrus za odzew,myślałem wcześniej czy z tym na Hyde Park,ale zdecydowałem tutaj-w końcu to nasze odkrycia.Jednak może masz rację,-moderator zdecyduje czy przesunąć.Z medalika bardziej cieszę się niż z monety.Poczekam z ekspozycją na powiększenie zbioru,myślę właśnie o fajnej gablotce na ścianę i chciałem zobaczyć jak mają moi koledzy od wykrywki.A oto mój(foto) dotychczasowy zbiór-za rok wstawię następne zdjęcie z tego zbiorku,zobaczymy co się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

FalkenBurg,twój medalik to w najlepszym wypadku początek XX,stylistyka i misterne wykonanie na to by wskazywały,jednak skład zdania na medaliku wskazuje raczej na lata powojenne( po II wojnie ) Jeśli to al to raczej na pewno to drugie. A może zagląda na to forum ekspert od medalików SZARA SOWA ?
Link to comment
Share on other sites

Witam !!!
Ja również chciałbym pokazac swoją małą kolekcję medalików znalezionych przez dwa miesiące odkąd posiadam wykrywacz metalu.Myślę , że przez dwa miesiące to całkiem sporo się naciułało.Niektóre są w bardzo kiepskim stanie ale postanowiłem zaprezentowac wszystkie.Najciekawszy medalik jest na samym dole.Wiem tylko , że jest związany z benedyktynami.Również jeżeli mógłby ktoś napisac coś na temat tego największego będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Aftan!!!

Link to comment
Share on other sites

FalkenBurg,mój XLT łowi różne rzeczy,i po dwóch latach rozumiemy sie doskonale,ale jakoś tak okresu który Ciebie pasjonuje ja po prostu nie lubię,a te wyjątki w moim zbiorze-jakieś łuski czy guziki są u mnie tylko dla pełnej charakterystyki danej miejscówki na której spacerowałem.Miejscówki są z czytania i wywiadów,więc wiem co mniej więcej będzie,ale nawet w cywilnym miejscu często znajduję ślady wojny.Najbardziej zafascynowały mnie jednak medaliki,raz że są na moim terenie dosyć mało spotykane,dwa że są całkowicie nieprzewidywalne-na miejscówce o której czytałem mam medalik kompletnie z innego okresu a z innymi medalikami znalezionymi w okolicy nic go nie łączy, po trzecie to taki ważny dla mnie wymiar duchowy.Tak więc cieszmy sie swoimi zainteresowaniami ! Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information