Skocz do zawartości

Koszalin vol. XI


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

... ci dla których nie starczyło poniemieckiego mienia, bądź mieli moralne opory budowali płotki z różnych elementów. Trafiały się płotki pozostałości warsztatowych, nagrobków wykonanych ze zwykłej blachy zwieńczone czerwona gwiazdą, a trafił się również postument z blachy nierdzewnej - takiej jakiej używa się w kuchniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a wszystko to pod egidą pepeszy wykonanej z betonu, blachy i drewna. Jest tam wiele grobów bezimiennych. Jak wieść niesie - mogą tam być pochowani dezerterzy radzieccy - niepotrzebni wyrodni synowie swojej niegdysiejszej ojczyzny.

To oczywiście nie są wszystkie fotografie poczynione w trakcie tego trzydniowego wypadu za miasto" - reszta dla zainteresowanych bezpośrednio dostępna będzie na cd niebawem.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem... bywajcie - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Wczoraj ruszyły poszukiwania pomnika pruskiego króla, który przez ponad 200 lat stał na koszalińskim rynku.."

Polecam uwadze lekture dzisiejszego GK.
Lokalni archeo byc moze sa bliscy rozwiazania zagadki.
Tym bardziej ,ze juz go ktos kiedys po wojnie odkopal :)

Pzdr der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

właśnie widziałem migawki z poszukiwań w Maxie. Chwilowo - porażka - poszukiwania u stóp G. Zobaczymy co dalej.

Jak tam wyprawy bliższe (może dalsze)?
Czy planujemy jakieś podsumowanie we wrześniu? W końcu puchar przechodni powinien zmienić właściciela hi hi...

Tymczasem - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

C.: niezłe domostwo trafiłeś - to akie coś" wygląda na dzwonek rowerowy. Czy to pióro jest w stanie do pisania"? Byłbym zainteresowany gdybyś ew. chciał pozbyć się owego przedmiotu napędzanego atramentem hi hi. To pierwsze z aluminium to żeton reklamowy - znalazłem podobny - dotyczący jakiejś powieści w gazecie.

A jak pozostali poszukujący (może nie pomnika)?

Tymczasem - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
W.:Pióro niestety jest uszkodzone i nie pisze.Swoich znajdek nie sprzedaję,ale jak trafię bursztynową komnatę to będę musiał jeszcze raz to przemyśleć hi,hi :).
Zeton 25-lecie firmy Carmol produkującej tabletki na ból żołądka,głowy itd.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

słusznie poniekąd z tą sprzedażą - zawsze można komuś coś podarować lub zamienić się - nie żebym coś sugerował hi hi...

Coś mi się widzi, że towarzystwo popadło we wczesnojesienny marazm lub co gorsza - ma z tyłu kontakty na forum i tyle...

mi powoli przestaje się chcieć - prosić o materiały do strony, namawiać na spotkania... pieprzyć głupoty po to tylko, żeby podtrzymać ozmowę"...
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie najlepszy fant z tych wakacji. Jakiś medal mysliwski dla członka Deutsches Jungvolk. W środku cały z żelastwa, ale na zewnątrz - jak widać grubo pozłacany. Oj cieszy oko, oj cieszy.. :)

pozdr.ZaKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie