Jump to content

Solaris - dyskryminacja.... ( pytanie do użytkowników)


tomekk

Recommended Posts

Witam!
Jestem posiadaczem solarisa i mam pytanie dotyczące jego syskryminacji, mianowicie producent powiedział mi że tryb dynamiczny jest również bardzo dobry na militarke, chodzę więc na dynamiku i trótonowym trybie , problem mam tylko z dyskryminacją , gdyż ustawiona jest na godzine 9 , i teraz moje pytanie , jeżeli ustawi się takową dyskryminacje to sygnały pokazujące na sakli 1-3 sa warte kopania???
proszę o odpowiedź
pozdrawiam tomekk
Link to comment
Share on other sites

To zależy. Jeżeli interesuje cię tylko kolor, bez żelaza - to nie kop 1-3 kwadracika. Ale pamiętaj, że Solaris duże żelazo, lub żelazo skorodowane w dużym stopniu pokazuje jako kolor.

Dobra rada - na początek kop wszystko od 1-11 kwadracika to zobaczysz co i jak pokazuje tobie wykrywacz, 12 nie kop bo to kamienie magnetyczne.


pozdr
Artur
Link to comment
Share on other sites

Witam!
Dzięki za odpowiedź , mniej więcej jestem zorientowany co do kwadracików ale z reguły 1-3 to nawet jeśli chodzi o żelazne rzeczy to badziewie (odłamki , gwoździki itp ) , chciałem mieć pewność czy czegoś jednak nie omijam , dziękuje i pozdrawiam
tomekk
Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak - klamerki stalowe pokazywalo mi na 4 kwadraciku lub wiecej.

Kwadracikow 1-3 nigdy nie kopalem, przy dyskryminacji na godzinie 9-12, a wychodzily mi wlasnie klamerki stalowe (na wiekszych kwadracikach).

Jednym slowem moim zdaniem, nie masz co zawracac sobie glowy sygnalami 1-3. Cos rozmiaru klamry lub wiekszego da sygnal wiekszej wartosci (oczywiscie jesli mowimy o przedmiocie z zelaza).
Link to comment
Share on other sites

Witam !

Tym razem nie jako producent tylko użytkownik.

Jeśli masz dyskrymę na poziomie godziny 9 i szukasz militarki" to kopać !

Wszystko co daje sygnał może być ciekawe . Bagnet , zamek , stalowa klamra - stalowe przedmioty w zależności jak są ułożone w ziemi mogą dawać identyfikację na poziomie 1 - 3 kwadracika.
pozdrawiam .
Link to comment
Share on other sites

siema, odżałuj godzinkę na experyment, zakop na np. 15 cm: mała moneta - 20gr, guża - 1zł, jakaś żółta, od biedy 2zł, łuska, sreberko z papierosów, kapsel od piwa, odłamek, no i co tam jeszcze przyjdzie ci do głowy, ja tak zrobiłem, polecam, nauka idzie szybciej, wyniki zapisz dla dyskrymy na godz 9, powtórz dla 12, mówie o dynamiku, całość zajmie nawet mniej jak 30 minut. Taką tabelkę w lot razgryziesz. A teraz ukłony dla Pana nikt: zgodnie z instrukcją 4 znacznik to sreberko z fajek, 12 - kamień, i ni czorta inaczej, jestem mile zaskoczony B-)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information