Skocz do zawartości

Monety cynkowe - jak to czyscic?


Voucur

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba 5% kwaskiem cytrynowy, trochę ściemnieją, ale osdady się rozpusdzczą. Dawno się w to nie bawiłem. Tylko pilnuj, żeby ci się nie rozpuściły.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja raz uzylem Cilit`u i wiecej tego nie zrobie :) Z Pfenniga o srednicy 1,7cm zrobil sie krazek o srednicy 0,5cm :))
Nie radze.
Te skurczybyki maja to do siebie ze potrafi na nich powstac biala dziura, ktora wyglada bardzo okrutnie. Ja te badziewiaste monetki poprostu myje z mydlem i tyle.

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ja używałem 2-3% roztworu kwasu siarkowego. Najpierw radzę wykonać próbę, a podczas czyszczenia regulować czas kąpieli. Nalot pięknie się rozpuszczł a metal wyglądał na nienaruszony.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia cynku dobry jest kw siarkowy, użyj 5% roztworu i mocz 10 min, po opłukaniu wodą destylowaną można ponownie umieścić w kąpieli, lepiej powtarzać zabieg i mieć nad nim kontrolę, po przeprowadzeniu procesu można zagotować przedmiot w wodziedestylowanej gdy jest mały, jeśli duży wystarczy płukanie
uważaj na kwas i nie chlap bo zniszczysz ubranie
To moja metoda
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie