Skocz do zawartości

Bałamutna makulatura


grba

Rekomendowane odpowiedzi

W deszczowy wakacyjny dzień sięgnąłem wziąłem do ręki dwa segregatory zatytułowane „Gazety wojenne”… Niestety otworzyłem na „chybił trafił” tom drugi (Bitwa o Moskwę) na biogramie marszałka ZSRR, czterokrotnego bohatera ZSRR Georgija Żukowa i znalazłem taki tekst:

>>Opuszczając ZSRR gen. Władysław Anders mówił o Żukowie „Pożegnałem się z nim serdecznie, gdyż – mimo że był to człowiek całkowicie oddany reżimowi sowieckiemu - wyróżniał się poprawnością postępowania. Dzięki niemu zdołałem wydostać z więzień i łagrów wiele tysięcy Polaków.”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorzy owych zeszytów sprzedawanych w kioskach niestety pomylili dwie różne osoby: gen. NKWD Żukowa z marszałkiem Żukowem… Ostrzegam przed czytaniem tej bałamutnej makulatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znane badziewie. Już w pierwszym numerze o Kampanii Wrześniowej były niezłe turcyki. Np. wśród samolotów niemieckich z kampanii była sylwetka .....Ju88 i to w jakimś tropikalnym malowaniu! Podobny szmatławiec - segregator to ołnierze XX wieku" Można tam się dowiedzieć np, że rewolwer enfield ma... zamek. O załączonych figurkach wyposażonych w broń z Gwiezdnych Wojen nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jakość figur w wydawnictwie - Żołnierze XX wieku to całkowita porażka . Takiej kichy to ja naprawdę dawno nie widziałem. W czasie swojego dzieciństwa zbierałem żołnierzyki ( epoka I sekretarz E.Gierka ) w porównaniu z kolekcją te PRL-owskie to prawie dzieła sztuki .
O treści zeszytów nie wypowiadam się ponieważ zwykle treści jest tam jak na lekarstwo .Omijać z daleka !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku RKKA to w ogóle jest jakiś odlot - pomijam teksty z właściwą dla ludzi Wschodu przewrotnością machali polskimi flagami" (to jeden z delikatniejszych), ale zdjęcia - oddział kawalerii radzieckiej w gimnastiorkach wz.43, a zdjęcie podpisane wrzesień 39...

Zdjęcia mają ładne. I reprinty. Tyle chyba jest fajnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie