Skocz do zawartości

godziny nadziei


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

polski Film z 1955 roku Godziny nadziei" oprócz plejady polskich gwiazd b. młodych. mozna zobaczyc sprawne i jeżdżące sdkfz251, strzelające: mp, stg, mg42 i g43. oraz fajnie (w miare zgodnie z orginałem) ubrani Niemcy.
teraz lepiej ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Godziny nadziei

Reżyser: Jan Rybkowski
Scenariusz: Jerzy Pomianowski
Muzyka: Andrzej Markowski
Obsada: Zbigniew Józefowicz, Krystyna Kamieńska, Stanisław Mikulski, Jadwiga Chojnacka

Gatunek: wojenny
Rok: 1955
Czas trwania: 89 min.
Producent: WFF Łódź

Ostatnie godziny wojny. Wielojęzyczny tłum żołnierzy, cywilów, jeńców, uciekinierów kłębi się radośnie w wyzwolonym miasteczku na Ziemiach Zachodnich. Nasi są już w Berlinie! Tymczasem w pobliskim lesie ukrywa się silny oddział SS. Zaatakują na pewno. Garstka żołnierzy i lekarzy ze szpitala wojskowego szykuje się do obrony. Pośpieszna ewakuacja rannych i cywilów, ostatnia dramatyczna operacja w szpitalu, ostatnie miłosne wyznania i - heroiczna obrona jedynej drogi, którą Niemcy mogliby przedrzeć się na zachód. O zwycięstwie przesądza pojawienie się radzieckich czołgów.

W programie: piątek, 15.06.2007, godz. 10:38
piątek, 22/23.06.2007, godz. 02:36

http://www.kinopolska.pl/film.php?data=2007-06-14&id=4707

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - pod względem rekwizytów i kostiumów całkiem całkiem. Jedynie te czołgi -dopiero 10 lat po wojnie a jednak już przerabiane teciaki.

Warto popatrzeć na umundurowanie niemieckie - są i bluzy groszkowe".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem .
Te teciaki wg mnie robiły za królewskie z wieżą Porscze.
Jak dla mnie to najlepsza przeróbka tych wozów.
Na głowę biją te z Wyzwolenia" ,4pip" i z Szer.Rayana"
Lubię takie filmy.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie