Skocz do zawartości

do panslon1, Bociana i innych


proscan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślę, że posty kolegi panslon1 które ukazaly sie ostatnio w duzej ilości na forum zachwalające wykrywacze Pana Rutyny robią mu więcej krzywdy niż pożytku.

Przyrównywanie Rustusa do wykrywaczy kosztujących kilka (ile 3 ?) tysiące więcej, jest zwykłą bzudrą.

Pan Rutyna z pewnością nie chciał by kojarzono go z nieuczciwą reklamą.

Jeśli kolego panslon1 jesteś zadowolonym użytkownikiem Rutusa, to powiedz to. Zachowaj jednak zdrowy rozsądek i nie kompromituj swoich wypowiedzi, bo tracisz przez to wiarygodność.

Pan Słoń w składzie porcelany.

Co do wykrywaczy za 1000zł, to tak sobie myslę że Odkrywca (może Bocian?) mógłby umieścić na stronie jakiś skrypt, który będzie generował zestawienie wykrywaczy o określonych parametrach (zasięgu bym nie uwzględniał).

Wybieramy np. przedział do 1000zł i wyskakuje nam kilka (kilkanaście) modeli. Dokładamy kryterium np. wykrywacze z trybem ruchowym i zostaje kilka modeli itd.

Wówczas ktoś kto pyta jaki kupić, zawęża swój obszar poszukiwań i można dyskutować który lepszy a który gorszy W SWOJEJ KLASIE CENOWEJ, a nie robić szopki.

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty panslonia1 zostaly usuniete. To kolejny raz jak nierozgarnięty nabywca sprzętu robi więcej szkody niż pożytku. Ludzie, trzeba myśleć. Poprzednio niezasłużoną ofiarą takiego działania był PENElektronik dzisiaj Rutus.

Szacunek dla Proscana którego wypowiedzi zawsze są fachowe, obiektywne i wyważone.

Co do skryptu generującego zestawienie sprzętu do poszukiwań to jest to pomysł dobry i zły jednocześnie.
Każdy producent podaje zasięgi swoich wykrywaczy według sobie znanych kryteriów. Można zrobić katalog takiego sprzętu ale czy nie będzie to mylące dla wielu nowych nabywców? Jeżeli ktoś chce zakupić sprzęt to znaczy że jest już częściowo w temacie i wie do czego służy. Więc można założyć że orientuje się chociaż trochę w rynku. A prawie każdy producent posiada już własną stronę www więc tam takie informacje są dostępne.

No i problem numer jeden :) jak w takim katalogu posortować dane? według ceny? nazwy alfabetycznej? zasięgu? Zawsze któryś z producentów będzie miał o to pretensje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zamiarem nie było szkodzenie kolesiowi który robi coś co jest dobre.Po prostu po przeczytaniu kilku postów na temat smętka chciałem dla równowagi napisać coś co opisuje inną piszczałe.bzdur nie wypisuję bo porównywałem to co mam z między innymi smetkiem i tesoro euro sabre mojego kolegi.w porównaniu ze smętkiem jest lepszy na monety, smętek jest trochę lepszy na militaria szczególnie głębokie.w porównaniu z tesoro jest wykrywką praktycznie tak samo skuteczną co nie jest bzdurą, a znacząco tańszą.Estetyka gorsza ale ja kupuję wykrywacz a nie obrazek na ścianę.Poza tym podoba mi się stosunek do klienta który jest ok. To jest moja opinia która mam nadzieję nie zostanie wycięta przez bociana.Amen.
panslon
ps tak dla żartu: żabą nie jestem to czemu bocian mnie zjadł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można już porównać Twoich postów. Ten jest bardziej konkretny.

Te poprzednie to było zwykłe bicie piany jak to fajnie mieć wykrywacz marki X bo jest fajnie i super i wogole rewelacja i po co przepłacać skoro 89,2% Pań nie widzi różnicy.

Skoro ludzie piszą o Smentku, to Ty rozpocznij wątek o Rutusie. Opowiedz wszystkim jak się nim pracuje, jakie ma zalety, jaki ma wady (bo na pewno ma). Co cię raziło w wykrywaczach które używałeś wcześniej, a jak to wygląda na Twoim obecnym wykrywaczu. Itd, w tym stylu. To może być ciekawe i informacyjne.

A tak to trzeba było przełykać tą żabę.

Co do pomysłu na swego rodzaju aze danych" o wykrywaczach, to tak jak wspomniałem nie mogłbo by być tam zasięgów. To jest rzecz tak trudna do porównania,że nie może stanowić podstawy do oceny wykrywacza. Dane musiały by być zebrane w okreslonych powtrzalnych warunkach w ktorych czynniki ludzki" zostałby zminimalizowany.

Była by tylko sucha" informacja jakie cechy posiada wykrywacz. Wiedząc już co mamy, można dopytywać o szczegóły np. czy dyskryminacja wprowadza znaczny spadek zasięgu w danym modelu. Ale o takich rzeczach można dyskutować, wymieniac poglądy, argumentować.

Mówienie,że np. jakiś wykrywacz jest lepszy na monety od drugiego jest mało konkretne. Doświadczony poszukiwacz może wie o co może chodzić, a początkujący (bo tacy najczęściej szukają informacji) zostanie z mętlikiem w głowie. A może nawet będzie mniej wiedział niż wcześniej.

Chyba że o to chodzi?

proscan

do Bociana:
Dziekuję za miłe słowa, aż sie zarumieniłem. Trochę w nich przesady, bo czasami mnie poniesie, ale tak czy owak dzięki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie