Skocz do zawartości

Porcelana Luftwaffe-gdzie jej szukać??


Rekomendowane odpowiedzi

kiedys jezdzilem po wioskach w poszukiwaniu takich fantów. tego typu naczynia były wszedzie, bez kontekstu (oczywiscie nie chodzi mi tu o wykopki)

Ale jak napisal poprzednik, jesli chodzi o kopanie, pewnie wiecej tego bedzie w otoczeniu lotnisk.

Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo porcelany Luftwaffe można znależć nad morzem,gdzie odpoczywali lotnicy albo obok dawnych szpitali wojskowych.Wiele naczyń tuz po wojnie zabrali okoliczni chłopi a część została zniszczona przez wojska radzieckie.
Co mądrzejsi Rosjanie niszczyli sygnatury Luftwaffe kwasem -takie fanty można często znależć na poradzieckich wysypiskach.Czy wiecie gdzie w dolnośląskim jest jakieś wysypisko Luftwaffe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w dolnośląskim można znależć byłe baterie obrony przeciwlotniczej Luftwaffe? Chodzi mi szczególnie o lasy albo wsie bo w miastach wszystko już zabrali.Czy w dolnośląskim były jakieś obozy dla jeńców alianckich którymi zarządzała Luftwaffe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat jadłem w takich talerza posiłki u teściowej –nic o tym nie wiedziałem ponieważ ich nie myłem –a więc nie odwracałem –jakież było moje zdziwienie jak któregoś razu zobaczyłem talerze na suszarce przy zlewie ! –ciekawe ile ich się potłukło prze tyle lat ??-pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam! Talerze Luftwaffe można znaleźć nawet w miejscach nie związanych z lotnictwem, ja na przykład jeden talerz zdobyłem na wsi, daleko od jakiegokolwiek stałego lotniska, a drugi pochodzi z obozu Baudienstu - okoliczni mieszkańcy wzięli go sobie po okupacji. Co ciekawe, z tego samego źródła mam też miskę Wehrmachtu, więc wygląda na to, że tę porcelanę brali tam, gdzie akurat była im potrzebna. Znaleźć ją można wszędzie. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturka drugiego talerza, niestety w gorszym stanie. Co ciekawe, na wielu (ale nie wszystkich) talerzach wyprodukowanych w Kolmar sygnaturka, orzeł i napis blakną, a zostaje sama swastyka. Inny kolor? Różne barwniki? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne talerze- chyba wszystkie niemieckie fabryki porcelany produkowały naczynia dla Luftwaffe.Pomimo 70 lat i zniszczeniu wielu naczyń przez Polaków i Rosjan po wojnie,to nadal można znależc tego mnóstwo.Gdyby ktoś miał jakieś pytania to moje gg 7852428.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie