Skocz do zawartości

JAK się pozbyć farby?


MK

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to, jak się pozbyć farby olejnej ze sprzętu - np. cholernie przeżartej broni - są jakieś środki chemiczne typu wlej-poczekaj-rozkoszuj się pięknym efektem?
Proszę o pomoc bo na paru sprzętach mam taki defekt a wolalbym nie mieć.
Ze sportowym pozdrowieniem
Potężny Dyrygent Strażackiej Orkiestry Dętej a jednocześnie Niewytworny Tajemniczy Hudraulik DJ ProszęJaCiebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym doczepić się do tematu ponieważ interesuje mnie także jak pozbyć się farby typu złotol" lub coś podobnego z mosiężnej ramy lustra bogato zdobionej róznymi motywami.
Rozpuszczalniki nie pomogły, usuwanie mechaniczne raczej odpada, może elektroliza coś by tu dała. Proszę o jakieś opinie, rady
Dzięki i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do tego, ze wszystkie metody podane przeze mnie praktykowalem, z racji tego ze jestem modelazem i czasami musialem usunac zle polozona farbe z modelu.
pieknie usuwa
mysle ze rame mozna by bylo wlozyc do plynu hamulcowego, elekrtoliza tez usuwa farbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ramę to nie wiem czy zmieściła by się w balii, chyba sposób z R3 będzie najlepszy. Przypomniałem sobie jak to sąsiad pomalował nowe drzwi garażowe bo majster od murarki mocno poniszczył, farba przez dwa lata solidnie zmatowiała ,kombinował różnie i dopiero pomógł płyn hamulcowy R3 ,po wstępnym pomalowaniu już na drugi dzień farba zaczęła się łuszczyć i dawała się ścierać za pomocą szmatki , po kolejnym zabiegu drzwi powróciły do poprzedniego stanu.
Dzięki za przypomnienie, jutro sprawdzę na kawałku z drugiej strony ramy
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz użyć tak jak pisał Frozzer roztowru sody kaustycznej czyli kreta do czyszcenia kanalizacji. Jest też w sklepach z farbami środek o nazwie scanosol. Jest to środek o konsystencji kisielu który po nałożeniu na przedmiot i odczekianiu chwilę zmiękcza i złuszcza farbę.
Obie metody przetestowałem, i daja pozytywne efekty. Kret jest o tani, ale scanosolem można pokryć duże kształty bez konieczności używania jakis wanienek itp.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie