Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

marek123

Flotylla Pińska-pieczec...

Recommended Posts

Czy ktos z forumowiczów trafił gdzies na zdjecie, skan oficjalnej pieczeci w/w jednostki? Czy oby takowa wystepowała w jednostce ? Nigdzie w sieci nie moge trafic na info na ten temat. Prosze o jakas pomoc.

pozdrawiam Marek

Share this post


Link to post
Share on other sites
a i jeszcze jedno pytanie. Ilu zolnierzy liczyła w/w jednostka przed kampanią wrzesniową? Z czasem pochwale sie ciekawym znaleziskiem po zolnierzach w/w jednostki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witaj :)
Przypomniałem sobie, co Ci mowiłem o pieczątkach FP, to w Muzeum Oręża w Kołobrzegu jest kołnierz Flotylii Pińskiej z taką pieczątką - niebieska, eliptyczna.

Co do stanu ilościowego to:
1.05.1938 r. - mamy 394 osoby (42 oficerów zawodowych i rezerwy zatrzymani w s lużbie czynnej, 7 chorążych oraz 171 podoficerów i majstrów i 174 nadterminowych) - to stany faktyczne.

To stany faktyczne.
Co do mobilizacyjnego okresu to mam tylko, że 22 września 1939 roku w 1 i 2 Batalionie marynarzy FP było 41 oficerów i 1422 szeregowych. Mam jeszcze info, że w 1939 roku stan flotylii wynosił 2000 ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok to sie pochwale. Foty pieczatki pt.Flotylla Pinska na chlebaku wz25. Z fotek raczej ich sie nie wyczyta ale w rece ewidetnie to w/w jednostka. Spotkał ktos gdziekolwiek taka pieczatke Flotylli ???
http://images21.fotosik.pl/254/581ce4a0b45f338emed.jpg
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a6c4efc06c6b3019

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Ostatnio wpadły mi w ręce pewne dokumenty marynarza MW, między innymi życiorys. Fragment tego życiorysu załączam na fotografii. Interesują mnie informacje dot. podanego dowódcy jednostki. Może ktoś z Kolegów może służyć pomocą?

Dokumenty, zdjęcia, rodzinne przekazy są bardzo fascynujące, są tam fotki min. z ORP Orzeł i innego okrętu podwodnego MW RP.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information