Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dzava

2 Korpus Polski - prośba o informację

Recommended Posts

Witam,
poszukuję informacji o przydziale służbowym kpt Tadeusza DUŃSKIEGO, oficera piechoty. Wiem że we wrześniu trafił do obozu Tatiszczewo - obozu Armii Polskiej na Wschodzie; wiem również że walczył pod Monte Cassino.
Czy ktoś wie gdzie szukać jego przydziału służbowego w 2 Korpusie Polskim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

temat odgrzewam po kilku latach, ale trafiłem na niego przeglądając niniejsze FORUM.

Otóż w poniższej książce:

5 Kresowa Dywizja Piechoty 1941 – 1947. Zarys dziejów, Opracowali: Zbigniew Wawer, Tadeusz Kondracki, Wojciech Rojek, Krzysztof Filipow, Koordynator i redaktor: Andrzej Suchcitz, Fundusz Wdowom, Sierotom i Inwalidom 5 Kresowej Dywizji Piechoty, Londyn 2012;

na stronie 302 znalazłem informację, że kpt. Tadeusz Duński dowodził 3 kompanią łączności w 5 Kresowym Batalionie Łączności 5 Kresowej DP.

Myślę, że po więcej danych trzeba wystąpić do
APC Polish Enquiries
Building 60
RAF Northolt
West End Road
Ruislip
Middlesex
HA4 6NG.

Później ewentualnie zwrócić się do IPMS w Londynie o sprawdzenie czy w ich zasobach nie ma jakichś danych. Na pewno istnieje Dziennik działań 5 Batalionu Łączności i może tam będzie coś więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki. Temat już załatwiony - udało mi się odnaleźć na południu Polski jego rodzinę i uzyskać od nich kopie jego dokumentów. Był jeńcem obozu w Kozielsku i Griazowcu. Później szlak AP na Wschodzie. Ostatecznie był dowódcą 5. bat. łącz.; szlak 2. KP we Włoszech - otrzymał KW; po wojnie wykładowca w Ośrodku Łączności w Rington. W 1947 wrócił do Polski - był urzędnikiem bankowym. Ale dzięki za chęć pomocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information