Skocz do zawartości

!!!!! Rutus Solaris a kamienie---- RATUNKU !!!!!!!


Edi74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Od jesieni posiadam Solarisa, sprawuje się dobrze w terenie czystym ale gdy natrafię na kamienie bazaltowe i gruz cegły czerwonej, Boże ratuj!!!
Dyskryminacja w tym momencie staje się zerowa! Zasięg spada chaotycznie! Był już raz w reklamacji, stwierdzono że jest wszystko ok. !
W niedziele będąc na poszukiwaniach spotkałem się z człowiekiem używającego Solarisa, który też jest zadowolony jest z pracy w czystym terenie nie zawierającym kamieni i gruzu. Testowaliśmy na kamieniach ówcześnie wykopanych przez mój wykrywacz ! Jak to cudo techniki ustawić??
Proszę o rade!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże czy nadal zachwycacie się ze ma wejść nowy rutus? Proszę o konkrety!
I równacie się z wykrywaczami zachodnimi! Moim zdaniem on nie przekracza zasięgów drugiej mojej piszczałki jaką jest BH Tracker 4. Zasięgi są podobne a dyskryminacja dwa razy lepsza!
Pozdrawiam


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Martin 16:44 24-04-2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem kiedyś BH Tracker 4 i faktycznie na kolorki spisywał się bardzo dobrze , w tej cenie to mysle ze bardzo dobry jest na kolorki BH Tracker 4. Nie miałem solarisa choć opinie o nim są sobre na forum.
Musiał byś dokładnie przejść się po danym terenie BH Tracker 4 a potem solarisem i jeśli nic więcej nie znajdziesz ciekawego czyli zostawisz sobie BH Tracker 4 lecz jesli solarisz znajdzie na danym terenie coś ciekawego to czyli jest dokładniejszy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge porównać żadnej wykrywki do solarisa.Mam go wprawdzie od niedawna i zanam już jego wady i zalety.Wada: zaśmiecony teren to koszmar na dynamice ale rozwiązanie to tryb mix z nieco mniejsza czułością. Rozrzut wskazywań na wyśietlaczu.Ten sam kawałek metalu a w różneym stopniu zdefomowania inaczej pokażę, przykład:kulka ołowiana(plaga )zależy jak będzie zagięta to wynik głosoy i wizualny różny.Znajduje nieraz kawałki jakiejś blachy średnicy 10 cm na dynamice i wydaje mi sie że to kolor chyba że czymś pokryta.Zalety : jak nauczyć sie dobrze dostrajać do gruntu to móżna z łatwością nawet zakopane cienki druciki kolorki znaleźć.I wada chyba każdego wykrywacza że obok nie może pracować wykrywacz PI na 300 Hz bo solaris głuchnie jak pień na wszystko co w ziemi>Czasami mam sygnał kolorku i 10 kreske, kopie dołek na 30 cm i jest coś głębiej ,kopie dalej i pskazuje mi ostatnią czyli kamienie, przestaje kopać i zasypuje.Sam chciałbym wiedzieć co jest grane.Czasami od razu pokazuje ostatnią i wiadomo co siedzi w ziemi.Nieraz sygnał od nich jest taki że jak przemiatam sonda to pika na dynamice jakby było coś co 10 cm,i nie można zlokalizować na pin point gdzie to jest.Zazwyczaj jest tak że na dynamice go widzi extra więc na pin point powinien być miocniejszy sygnał a go nie widzi" więc to są albo kamienie albo żużel lub jakieś spieki z pieca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chodze z kimś kto ma Xp gmaxx2 a teraz chodzi z Garretem 2500, ja oczywiście na Solarce.
To bardzo dobry wykrywacz, nie odstaje od tamtych. Podobnie jak i one myli się na wskazaniach na wyświetlaczu. Są miejsca gdzie lepiej działa garret są i takie gdzie lepiej idzie Solarka. Ale dzięki temu, że idziemy razem i gdy ktoś z nas ma niepewny sygnał to nawzajem sobie go kontrolujemy co często pomaga.
Każdy z nich na dynamice i włączonej dyskryminacji myli się wskazując jako kolor np głębiej położony niewypał, każdy dostaje świra na rozwleczony kawałek drutu, każdemu zdarza się gwóźdź dający ładny sygnał na solarce albo śliczny gong w garrecie. Ale bywają też obiekty które jednego myla a drugi wskazuje prawidłowo i nie zauważyłem tu przewagi któregoś z nich.
A co do cegieł i wycia nad niektórymi z nich to niestety ale różne świnśtwa do nich dorzucano, jak szlakę z pieca itp więc i wyje bo pełna drobin kolorku. Czysta, dobra, stara i porządna gliniana cegła nie daje sygnału.

Ps: Ostatnie wyjście Solarka kontra GTI 2500 kontra ACE 250 w monetkach 6-3-2 więc nie jest tak źle, szczęście dużo daje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie