Skocz do zawartości

KOSZALIN vol. X


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

ZAKU - piękne znalezisko - gratulacje!!!

gdzież to takich rzeczy szukać? Na pewno w lesie, Hehehe


Kiedy ten p...lony deszcz przestanie padać!
Przecież to już dość - 3 tydzień deszczu to dla mnie za dużo.

Pozdrawiam
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam!!!

Wczoraj byłem odwiedzić stare ścieżki (soldatenm.) i zobaczyłem - wszystko zarośnięte po pas. Qrcze jak las się zmienia z miesiąca na miesiąc. Wyszedł mi niemiecki krzyż żelazny, ale niestety została z niego tylko obwoluta, środek został zjedzony przez rudego stwora. Jak się uda to zamieszczę zdjęcie. A co u was w trawie piszczy?


pozdrawiam
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wspomniane fundamenty mogą mieć związek z istniejącym w tamtym rejonie cmentarzem z okresu wojen napoleońskich.
Późniejszy cmentarz szpitalny był bliżej miasta ( obecnie na nim stoją budynki hotelu pielęgniarek.)
Na mapach od 1900 roku brak tam jakichkolwiek zabudowań. Szpital zaczął powstawać na przełomie około 1910-12 roku.
Większość budynków istnieje do dnia dzisiejszego.

Co zaś się tyczy ewentualnych bunkrów i podziemi w tamtej okolicy: cóż, brak danych. Na pewno istnieją w tym rejonie podziemne kanały w które w połowie XIX wieku zostały wpuszczone strumienie spływające z Góry Chełmskiej w kierunku Dzierżęcinki. Jeden ze strumieni płynie podziemnymi kanałami po terenie hotelu Straży Granicznej w kierunku ulicy Partyzantów, a stamtąd wpada do Dzierżęcinki na wysokości Amfiteatru. Zdjęcie z tych kanałów jest na ekspozycji w Muzeum Wody.

A jak macie więcej ciekawostek i pytań to jak zawsze zapraszam na Koszalin24. Tam jest dość sporo informacji i osób dobrze zorientowanych w historii miasta. :)

Wojenko - jak coś potrzebujesz do strony to wal śmiało. Możesz wykorzystać Kalendarium Historii Koszalina z Wikipedii - ostatnio je z aktualizowałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

napewno skorzystam z Twojej pomocy w kwestii strony... chwilowo tylko przeglądam słowa i obrazy walcząc z chorobą. Jak tylko odzyska utracony przyczółek odezwę się w wiadomej kwestii.

Jak tam koledzy - wyjścia w teren obfitują w historie? Rad bym posłuchać i zobaczyć co nieco.

Tymczasem - bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

pamiętna tęcza - z der K. ścigaliśmy ją przez chwilę hi hi.

Niechaj kol. Artur pochwali się skoro ma czym i uraduje oczy fajnymi znajdkami i słowami historii...

Choroba odpuściła (wytoczyłem ciężką artylerię hi hi) - czas zająć się tym i owym.

Tymczasem - praca - bywajcie - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słowa przesadzone o chwaleniu się.

1 Silber Groschen 1843 rok. Stan 90% z portfela.
Srebrny pierścionek - niestety mankament brak kamienia.

i tyle z cenniejszych rzeczy.
Poza tym to kilo łusek od mausera.

Zdjęcia zamieszczę ale mam problem z makro w aparacie - zdjęcia wychodzą bez dobrej ostrości.

Pozdr
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

ciekawe znajdki - szczególnie Atleta, a szkatułę lubo inną skrzynię jak znajdziesz to klucze już masz hi hi... kapitał zebrany niemal jak na plaży.

Jakieś plany łik-endowe?

Apel:
jeśli znacie jakieś ciekawe historie dot. dawnego Koszalina, opowieści powojenne, legendy i inne przekazy czy relacje - rad bym był gdybyście zechcieli podzielić się nimi w celu zamieszczenia na stronie... ku uciesze odwiedzających i ubarwieniu słowami naszego przedsięwzięcia.

Tymczasem - bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha myślałem,że to mogą być gumy do żucia o ile w tamtych czasach wogóle istniały.Może jeszcze coś zostało w środku(na razie nie mogę otworzyć),ale chyba lepiej tego już nie używać hłe,hłe.
Szacuneczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie