Skocz do zawartości

KOSZALIN vol. X


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Camene: Tez widzialem ten mostek"... Domniemam ,ze bylo to cos o charakterze sportowym..

Pzdr der K.

PS. Co do fotek to dojrzewaja ;)
Jednak moze dac szanse" tym co sie jeszcze w tym temacie nie wykazali...no chyba ze sie boja ;>>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.
Co sądzicie o artykułach jakie ukazały się w Głosie Pomorza w wydaniu 5-6.06.2004 r. a także w książce P.Polechońskiego Mój Magiczny Koszalin"-która jest zbiorem artykułów ukazujących się na łamach G.P. w latach 2004-2006? Tytuły apaleńcy szukają" i W lochach".
Cyt.To,że faktycznie własnie tutaj od ponad pół wieku może być zakopany zaginiony król,potwierdzają relacje innych czytelników.Opowiadali nam,że jako dzieci często zaglądali w te okolice natrafiając na głebokie i tajemnicze bunkry.Pod koniec lat 50.zostały zasypane,ale jeden koszalinian doskonale pamięta,że można tam było trafić na niemieckie mundury,hełmy,olbrzymie skrzynie,a nawet zardzewiały i rozpadający się motocykl.Być może własnie między nimi kryje się pruski monarcha... "
Z tymi bunrami to raczej przesada.Ludzie nie wiedzą jak wygląda bunkier hi,hi.Jeden dosyć spory schron znajduje się przy COSSG a dokładnie za jego lewą stroną od ulicy Piłsudskiego.Jest wciąż dostępny.Kiedyś stanowił część minipoligonu WOP-u pózniej był częścią czyjejś działki a obecnie stoi otworem.
Proszę o wasze opinie.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

książkę p. Polechońskiego widziałem jedynie na plakatach reklamowych, prasy miejscowej nie czytuję (wiem, wiem powinienem hi hi) więc nie odniosę się bezpośrednio to tematu... zapewne wieści o bunkrach pogłębiały je z roku na rok, a ich zawartość za lat kilkanaście urośnie do rangi kopalń króla Salomona hi hi. Jednak jak zawsze gdzieś owo ziarnko prawdziwej prawdy" tkwi.
Prusak zawieruszył się gdzieś w gorącym, marcowym czasie owych lat i jakoś nikt nie potrafi sensownie naświetlić jego losów... to chyba jedna z większych i prestiżowych zagadek naszego terenu.
Co do schronów - to jest jeden ciekawy obiekt - nie mam go jeszcze na zdjęciach - ale może niedługo wybiorę się na rekonesans. Ciekawy jestem co powiecie o tym obiekcie, ale teraz nie będę się opierał wyłącznie na słowach - poczekajmy na fotki.

Masz rację der K. i dobrze odczytałeś mój apel hi hi.Dotyczył głównie tych co... eeee - oni sami wiedzą.

Tymczasem - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!
Jeżeli chodzi o unkry w koszalinie" to miałem okazję rozmawiać z moim Wujem, który mówił, że jako dziecko mieszkając na terażniejszej Piłsudskiego latali z maskami PG i innymi militariami, stare mapy wojskowe, wyciągniętymi z unkra" na Piłsudskiego (tam przy przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu, takim ze ścianą ze szkła - stoi jeszcze wywietrznik)

Czemu ta pogoda musi tak psuć plany. Miejscówka fajna ale prawie jezioro na niej z powodu aury pogodowej.

Ace 150 poszedł do nowego właściciela, a ja zaopatrzyłem się w Solarisa. Sprzęcik lepszy niż ACE, głębszy i jestem zadowolony.

Co tak Jarosław R. ucichł na forum - cisza, hehehe

Jak będziecie coś organizowali jjakieś wspólne wykopki w większym gronie dajcie znać, bym chciał poznać wszystkich (głównie wojenka bo tylko ciebie chyba nieznam jeszcze z widzenia i zeszłyszenia)

pozdrawiam
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Spiderski-byłem kiedyś w tym schronie.Wejsc można było od piwnicy budynku stojącego obok a także przez wywietrznik.W miescie jest więcej udowli"tego typu.

Co do pogody to jeszcze nie jest najgorsza.Jade zaraz do Niedalina na rybki może trafi się coś większego.

Solarka jest fajna(chwale bo sam posiadam)chociaż już moja była raz w serwisie a po wszystkim dostałem poprostu całkiem nową.

Spiderski- To my się znamy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiderski-jasne,jestem za.Odezwe się.

Z ciekawszych pozycji poleciłbym Kronika Wendlanda"-lecz tylko w bibliotekach.Wojna1939 miałes chyba okazję obcować z oryginałem.Ja wolę polską wersję he,he.

Swojego czasu kilka osób umawiało się na ekspedycję do starej papierni.Potem wszystko ucichło,ktoś w końcu tam był głębiej???Jeśli tak to można by było zdradzić jakieś szczegóły?Czy to tajemnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

byłem na małym urlopie, poza zasięgiem netu... teraz nadrabiam zaległości w zleceniach. Niedługo cos wrzucę - choćby z ostatniego fartownego wypadu z der K.

Tymczasem ponawiam apel o nadsyłanie materiałów na stronkę.

bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

brawo chłopaki - ładne drobiazgi. Jednak coś w ziemi siedzi hi hi, czyżby wzgórza HJ odsłaniały swoje kolejne tajemnice (lub jej okolice)?

Co porabiają pozostali koledzy w te wakacyjne dni?

Czekam na sygnały - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

Ja qrna pracuje już prawie całą dobę. Na wyprawy brakuje czasu, ale jak odseparuje małą odosobnioną chwilkę to wymykam pod Koszalińskie lasy w poszukiwaniu historii.

Ewentualnie może jutro by ktoś chciał wyskoczyć gdzieś po 16.30 z wykrywką. Służę autkiem jakoby co!!!!!


pozdrawiam
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

słyszałem, słyszałem - poniosło wiadomość o matczynym krzyżu" po zakątkach miasta... gratuluję, wspaniałe trafienie - może się okazać, że puchar przechodni w tym roku powędruje do Ciebie hi hi...

Jak tam u reszty? Jakby przed burzą... cisza taka.

Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie