Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• 0
Kostuch

Czapka z powstania styczniowego, listopadowego

Question

Witam
Proszę o wszelkie informacje na temat tych przedmiotów. Wszystkie pochodzą z jednego miejsca. Ile było łusek w pasku? czy bombka od kompletu czy powinien być orzeł?

14 answers to this question

Recommended Posts

Granat pochodzi z czako żołnierza rosyjskiego pułku grenadierskiego. Brak trzeciego płomienia. Pułki strzeleckie miały granaty z pojedyńczym płomieniem.
Pozdrawiam

Przyłączę się do wątku. Proszę o pomoc w identyfikacji. Wysokość ok. 6 cm (zdjęć z wymiarówką i po czyszczeniu jeszcze nie mam). Fant znaleziony w miejscu kapitulacji Powstania Listopadowego 05.11.1831 r. obok podobnych blaszek od czapki, monet z tego okresu i innych rzeczy (zdjęcia w innych moich wątkach). Miałem to wrzucić do identyfikacji po wyczyszczeniu, ale korzystam z okazji (z tego wątku).

... i druga strona. Nadmieniam, że poszukiwania są legalne i ukierunkowane są na ustalenie dokładnego miejsca przekroczenia granicy i przemarszu do Brodnicy wojsk powstańczych.

A gdzie w/w fanty zostały znalezione, jeśli odpowiedź na to pytanie nie będzie kłopotliwa?

Witam
Proszę o wszelkie informacje na temat tych przedmiotów. Wszystkie pochodzą z jednego miejsca. Ile było łusek w pasku? czy bombka od kompletu czy powinien być orzeł?

Te kalmerki, elementy były przy reszcie. Z czego mogą pochodzić? Proszę o wszelkie info linki zdjęcia. Bateria AA 1,2 v dla kontrastu. Pozdrawiam czekam na podzielenie się wiedzą

Witam! W granacie brakuje 3go płomienia. Takowe granaty były nakładane na ładownice.

Gartuluję trafienia!!!

Pozdrawiam, Łukasz

witam
wydaje mi się że na ładownicach były mniejsze bombki ta może być z czapki
pozdrawiam

• Create New...

Important Information