Jump to content

obrona Katowic 1939


mietek

Recommended Posts

SKANDAL !!! Słyszałem kiedyś o pewnym „naukowcu” negującym istnienie komór gazowych w K.L. , o ataku polskich żołnierzy na radiostację w Gliwicach ( też jest na pewno wzmianka w archiwach ), o „obozach pracy” (Oświęcim) itd. No bo co takie szwabisko miało napisać ? Że walczył z harcerzami ? Że jego „dzielni” żołnierze zrzucili harcerzy z wieży na ziemię ? Krew mnie zalewa ... kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.. Jutro jedna świeczka za bohaterskich harcerzy i powstańców ze Śląska, poległych w Parku Kościuszki.

Mathew
Link to comment
Share on other sites

Cóż, ja nie kwestionuję bohaterskiej obrony wieży spadochronowej przez harcerzy, chodzi mi tylko o to że jeżeli były dwie stony konfliktu to każda z nich przedstwiała siebie w jak najlepszym świetle. Jestem pełen podziwu dla odwagi Obrońców i same ich czyny świadczą o nich. Nasunęło mi się po prostu skojarzenie z obroną Westerplatte - tu przecież nikt nie ma wątpliwości, a w Odkrywcy ostatnio był ciekawy artukuł dot. kto faktycznie dowodził obroną. Stąd pytanie.
Natan
Link to comment
Share on other sites

pod koniec lat 80 szukałem 0 łusek pod wieżą.Niestety rozmawiałem też z mieszkańcami tej dzielnicy Katowic pamiętających te wydażenia.Prawda jest blisza relacjom niemieckim,chociasz niezupełnie.
Link to comment
Share on other sites

Jasne!

Teraz kolej na życie w obozie wypoczynkowym >>Dachau<<" pisane na kanwie wspomnień komendanta obozu...

Albo: sanatorium Stutthof" w pamiętnikach Rapportführera Chemnitza.

Apropo kiedy zacznie się serial o sanatorium >>Syberia<< ?

Michał

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o dachau to predzej na wspomnieniach grzesiuka a jeśli chodzi o syberie to potym jak ruskie zaczną twierdzić że tego wogóle nie było a wszystko to i tak winna polaków i ich wiz dla ich mocarstwa.
a tak wogóle to historie piszą zwycięstwi a nie pokonani ktoś to chyba kiedyś powiedział a najlepiej czytać wspomnienia zwykłych żołnierzy a nie generałow bo ci zabardzo lubieli upiększać siedząc kilka kilometrów od lini frontu (oczywiście nie dotyczy ich wszystkich ale zawsze znjdzie czarna owca w rodzinie)
pozdr
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information