Skocz do zawartości

Moja pierwsza renowacja hełmu....


Winchester

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze bebłanie jest w środku hełmu.Nie można równo położyć szpachli,trudno się wyrównuje.Na początku szlifowałem papierem80",później 100".i znowu trzeba pracować w masce,bo przy szlifowaniu potwornie się pyli.Kolega podpowiedział mi,że jest szpachla w płynie, maluje się pistoletem i ślicznie spływa pozostawiając równą i gładką warstwę.No i odbiło mi.Kupiłem w hipermarkecie szpachlę w sprayu-takiego gó...dawno nie widziałem.nie dość że rozpyla się bardzo cieniutka warstwa,która nie zapełnia dziurek i wgłębień to ściera się toto jak kreda-wywaliłem 12 zł w błoto.trzeba było kupić normalną szpachlę samochodową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Szpachla ta do nakładania pistoletem jest do końcowego obrabiania. Znaczy jak zwykłą oszlifujesz i zostaną rysy po papierze 150 to wtedy ją nakładasz. Wtedy widać gdzie są miejsca do poprawek, a jak nie ma to papier 600 i jest lustro", idealnie pod lakier. Co do tej z hiprmaketu to nie mam zdania bo jej nie znam, może do końcowej pracy być dobra, do zaklejania dziur to nie ma prawa się nadawć.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się wczoraj za dokładniejsze szlifowanie szpachli.Pod papierem100" ze szpachli w sprayu nie pozostało NIC-ani śladu.Za to w środku zaczyna robić sę coraz ciekawszy.Zostało kilka drobnych wgłębień do zaszpachlowania no i poprawa rantu.Góra tak jak widać.Też jeszcze do szpachli.Nie wiem ile dzisiaj zrobię,bo nawalił mójdealer" dostarczający mi szpachlę,ale myślę,że na rant mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko; czy frasunek kupiliscie gotowy czy robiliscie sami do tych helmow ???
Czy ma ktos moze frasunek z aluminiowa obrecza do M35 na czache o rozmiarze 56cm ???
Moze ktos ma zdjecia frasunku takie aby wiedziec jak go samemu zrobic ??? Kiedys byly aluminiowe linijki w sam raz na obrecz lub garnki NRDowskie tzw sokowniki" dobre zrodlo na obrecz. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
nareszcie skończyłem swój number one.efekt chyba niezły,tylko nie podobają mi się wywietrzniki-zrobione są z pręta aluminiowego(wytoczonego na tokarce) i wnitowanego w garnek.ich kształt odbiega od oryginału,ale obiecuję,że na przyszłość się poprawię.teraz poszukuję M 42 i jakby ktoś miał coś takiego w rozsądnej cenie to byłbym zainteresowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie