Skocz do zawartości

Smentek


muslim

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam Smętka i też mi sie rozstraja gdy wyjde z cienia na słońce. Jest to spowodowane wzrostem temperatury cewki i układu elektronicznego, co ma wpływ na poziom sygnału. Można to zjawisko wyeliminować przez naciśnięcie przycisku pamięci w rękojeści. w moim sprzęcie nie jest to zbyt dokuczliwe. Gdyby jednak sie nie dało z tym żyć, to pozostaje wizyta w Warszawie u pana Smętkowskiego.( słyszałem o przypadkach gdy wyjście na oświetlony teren powodowało buczenie jakby pod cewką leżał czołg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Należy albo wymienić cewkę albo rozebrać dotychczas używaną i uzupałnic braki w uszczelnieniu ( pianka).
Zauważcie, że przy lekkim jej zgięciu reaguje podobnie po prostu przy jej nagrzaniu na słońcu nierównomiernie się rozszerza i cewka nie stroi.
Nara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam rozbieranie tej cewki - to się najpprawdopodobniej skończy koniecznością jej wymiany.

Jeśli jest nieszczelna - to należy ją dodatkowo uszczelnić klejem do plastiku.

Płynięcie elektroniki wraz z temperaturą nie jest niczym nadzwyczajnym. Można to minimalizować na poziomie projektowania i produkcji (inny układ elektroniczny, lepsze podzespoły), ale wyeliminować do zera się nie da.

To jest jeden z powodów dla którego tak popularne są wykrywacze ruchowe.

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam wszystkich użytkowników HS-3 i Proscana!
Na wczorajszym spacerze ze Smętkiem zauważyłem, że cewka dziwnie łapie namierzany obiekt. Kiedy przesuwałem ją powoli nad znalezionym przedmiotem z lewej strony na prawą i z powrotem - to wykrywacz raz dawał sygnał dopiero wtedy, kiedy znalazła się nad przedmiotem prawa strona wewnętrznego okręgu cewki, przy następnych próbach z domierzaniem dawał sygnał już po najechaniu okręgiem zewnętrznym, a często łapał tylko lewą stroną okręgu wewnętrznego.
W związku z tym mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników wykrywaczy - czy jest to norma, czy cewka tak powinna działać, czy też takie działanie cewki świadczy, że nie wszystko z nią jest w porządku?
A może to nie wynika z działania cewki, a z czego innego?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam,
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem bardziej w monety" i obecnie używam Tesoro Eldorado",ale nie gardzę militariami.Wczoraj wracając z wyprawy/olaliśmy nową ustawę/doszliśmy z kolegą
do wnisku,że najlepsze efekty mieliśmy latając z Rambo i z
Vikingiem 6.Kumpel ma W'6000.
Może im lepiej tym gorzej,a może nic już nie ma Matka Ziemia ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wicja1 - a jak oceniasz przydatność HS-3 w poszukiwaniach monet? Mnie w tym roku po weekendzie na plaży w Łebie - która była w nocy przeczesana przez ekipę z Sopotu - udało się jeszcze znaleźć w ciągu 4 godzin 28 monet i srebrną bransoletkę, nie licząc setek kapsli, zakrętek i otwieraczy od puszek. Czy Tesoro Eldorado zapewnia eliminację kapsli i otwieraczy od puszek? Czy można ocenić np., że namierzany obiekt jest aluminiową zakrętką od butelki po wódce (moje najczęstsze znalezisko w podwarszawskich lasach). Na jakich maksymalnych głębokosciach znajdujesz tym sprzętem niewielkie przedmioty z metali kolorowych, a jakie masz zasięgi w przypadku średniej wielkości (np. wielkości 6 funtowej kuli armatniej) i dużego żelastwa (np. hełm)? Czy na podstawie sygnału można w miarę precyzyjnie ocenić co może być pod cewką?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:-)
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatność HS3 do szukania monet jest,moim zdaniem,raczej
średnia.Coś tam się znajdzie,ale ktoś nastawiony typowo na
szukanie monet nie będzie wniebowzięty.Szukanie na plaży
to moim zdaniem temat na osobny post.Polecam wszystkim
orędownikom zjednoczenia środowiska" plażową szkołe
miłości i przychylności ze strony innych detektorystów.
A co do Tesoro,jego wybór był dobrze przemyślanym
kompromisem miedzy ceną,wagą,osiągami,możliwością złożenia
na trzy części/bardzo ważne/ i uniwersalnością,kolejność może być inna.Jeżeli interesują cię sprawy bardziej
techniczne/mam na myśli Tesoro/zwróc się z pytaniem do
Raneda.
Swoje subiktywne oceny mogę przesłać na priva.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie