Skocz do zawartości

GESTAPOWIEC SCHEURINGER


sanoczanin

Rekomendowane odpowiedzi

POSZUKUJE WSZELAKICH DANYCH,ARTYKUŁÓW PRASOWYCH ORAZ ZDIEĆ
GESTAPOWCA HANSA SCHEURINGER.BYL ON SZEFEM SANOCKIEGO GESTAPO W LATACH 1942-1943.POSIADM PARE PAMIATEK PO NIM I CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC CZEGOS WIECEJ O TYM GESTAPOWCU.WSZSELKIE INFORMACJE PROSZE KIEROWAC NA MÓJ E-MEIL.sanok32@tlen.pl
Z GÓRY DZIEKUJE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, faktycznie posiadasz pamiątki po niezłym zwyrodnialcu.
Wystarczy wpisać jego imię i nazwisko w przeglądarce...
Materiałów nie podsyłam bo zapewne część z nich zdubluje się z informacjami od kolegi KRUSZYNY.

Ten temat przypomniał mi pewną historię związaną z moim dziadkiem. Po zdobyciu Berlina (przy symbolicznym udziale LWP) wrócił do domu i przywiózł ze sobą kilka pamiątek". Wśród nich był portfel oficera SS, w środku którego znajdowała się przyszyta kolekcja wyrwanych ludziom paznokci... Bez komentarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam tak drastycznych pamiatek jakie przywiozl twoj dziadek,natomiast posiadam flakon na kwiaty zrobiony z luski i zapalniczke z jego biurka w krztalcie pocisku z wygrawerowanym jego imieniem i nazwiskiem.obydwie rzeczy zrobil dla niego zyd ktory nastepnie zginal.obie pamiatki zabral moj dziadek z siediby gestapo zaraz po ich ucieczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, portfel o którym pisałem przepadł gdzieś bez śladu i na pocieszenie pozostał mi emblemat elektryków, który był do niego przytwierdzony. Szkoda, bo pewnie oddałbym go do jakiegoś muzeum jako symbol tamtych czasów...
Gratuluję Ci tych pamiątek. Jakaś szansa na fotki?. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie