Skocz do zawartości
  • 0

Ponoć z czołgu


DJaZi

Pytanie

Witam
Ostatnio po ciężkiej walce z korzeniami i żwirem, ziemia oddała mi taki kawał żelastwa,według tubylczej ludności podobno po wojnie był w tym miejscu rozsadzony jakiś niemiecki czołg, prośba do użytkowników forum o próbę identyfikacji tego żelastwa czy to faktycznie z czołgu a jak już to z jakiego, pewnie wyzwanie nie jest łatwe, bo i szczegółów widać nie wiele, ale znawcy tematu może coś w tym rozpoznają.
pzdr
DJaZi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info.Jednak tubylcza ludność miała rację po waszej opinii i moich dodatkowych poszukiwaniach musze stwierdzić że był jednak w tym miejscu jakiś czołg ,ale musiał być nie rozsadzony, ale chyba zmielony bo na tym terenie znalazłem jeszcze wiele drobnych kawałków żelastwa i blach grubości około 4 cm ,ale nie dających się z identyfikować, jest też dużo drobnicy duraluminiowej, kiedyś znalazłem w tej okolicy okrągłą klapę, właz o średnicy około 70 cm z dwoma zamknięciami i wyściółką dermo podobną od wewnątrz, ale niestety już nie mam i fotki nie zrobię ale opis może ułatwi w dokładniejszej identyfikacji.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djazi, właśnie sobie przypomniałem że przecież w tej okolicy były ćwiczebne strzelania artyleryjskie. Niedaleko jest ten ciekawy bunkier a wiesz gdzie stały niemieckie czołgi lub stugi i w którą stronę strzelały. Pytanie tylko czy był tam wtedy las a jeśli tak to w jakim stanie (myśle że zrujnowany)
Coś mi się wydaje że te fragmenty to pozostałości jakiegoś celu, ale oczywiście może się mylę.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, zapomniałem dopisać że jeśli moja hipoteza jest prawdziwa, to ta klapa mogła być od najprzeróżniejszego sprzęta, np. francuskiego R-35 (to tylko przykład) albo innego dziadostwa. Trzeba by się popytać tubylców czy za tym bunkrem nie było jakichś złomów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio po ciężkiej walce z korzeniami i żwirem, ziemia oddała mi taki kawał żelastwa,według tubylczej ludności podobno po wojnie był w tym miejscu rozsadzony jakiś niemiecki czołg, prośba do użytkowników forum o próbę identyfikacji tego żelastwa czy to faktycznie z czołgu a jak już to z jakiego, pewnie wyzwanie nie jest łatwe, bo i szczegółów widać nie wiele, ale znawcy tematu może coś w tym rozpoznają.
pzdr
DJaZi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie