Jump to content

Problem z wykrywka


jabol

Recommended Posts

Witam
Czy jest ktos z szanownych kolegow posiadaczem Tesoro Tejona z okolic Bielska a moze byc i Slask.
Problem w tym ze nie moge sobie z nim poradzic tj. ustawienie do gruntu na poczatek. Trudny ten sprzecik a jak sie z Smetka przechodzi na takie nowosci hehe.
Prosze o kontak, pomoc i konkret podpowiedzi.

Pozdrawiam Jabol
Link to comment
Share on other sites

Witam!

Nie sprecyzowałeś co nie pozwala Ci się dostroić do gruntu. Powiem Ci jak jest u mnie. Po właczeniu wykrywki nie można ustawić sygnału progu wiodącego Threshold - wyje w każdym położeniu pokrętła. Dopiero tak po 5 minutach (nagrzewa się :-)) można go ustawić tak by dźwięk sygnału był ledwo słyszalny i można przeprowadzać dostrojenie do gruntu. Nie jest to też taki czysty dżwięk (nieco przerywany) ale o tym piszą na forum tesoro. Niby nie jest to uciążliwe ale w wykrywce za taką kasę nie powinny się takie rzeczy dziać. Chyba że tak jest tylko u mnie :-(.
Po za tym dostrojenie do gruntu nie różni się od dostrojenia w innych wykrywaczach i od tego co masz napisane w instrukcji. Możesz nawet ściągnąć sobie ze strony Tesoro filmik o dostrajaniu się do gruntu.

pozdrawiam
wilhelm6
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz kłopot z dostrojeniem wg. instrukcji to przekręć pokrętło maksymalnie w lewo do nieznacznego oporu potencjometru i następnie przekręć dwa obroty w prawo. będziesz miał ustawienie na przeciętny grunt, gdyby wykrywacz wykrywał kamienie przekręć jeszcze odrobinę w prawo.
Najlepiej jednak znaleźć czas i przestudiować całą procedurę dostrajania szczegółowo i przećwiczyć w miejscu gdzie nie ma dużo śmieci metalowych np. w lesie.

wilhelm6 Twój wykrywacz nie jest w pełni sprawny i pomyśl o serwisie. Fluktuacja tonu wiodącego jest w Tesoro naturalna i trzeba się z tym pogodzić.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information