Skocz do zawartości

Nie tylko dla żywczaków:)


rav29

Rekomendowane odpowiedzi

informator..wiecej info jest pod linkiem który podałem (naprawde wystarczy kliknąć;)jest tam w zasadzie wszystko co mi wiadomo na ten temat.. moze masz jakies newsy co do tych wieżyczek obserwacyjnych" w Żywcu (jedna z takich była jeszczem do niedawna na budynku d.sądua obecnego starosrwa na Rynku, a jedna w stanie niemal nie zmienionym można ogladać" na budynku przy ul. Dworcowej vis a vis Apteki, jakieś 100/200 m .od świteł czyli mówiąc po żywiecku Pod Góralem") pozdrawiam.. a nick rzeczywiście ciekawy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Teorie o schronach dla pracownikow znam,tyle ze nie do konca kupuje,poniewaz na terenie samej papierni sa schrony.Tak wiec po co biegac przez rzeke?Poza tym na zdjeciach z 41r teren nie byl zalesiony,troche to inaczej wygladalo niz teraz.Dla mnie to rowniez pytajnik;)
pzdr.idol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idol..zgadzam sie..dla mnie też to troche dziwne ale opieram sier na jakims dawnym (i dość niepewnym;P)artykule z Gazety Żywieckiej.. W każdym razie mamy takie cuś w mieście, na pewno budowali to hitlerowcy, no i na pewno nie było tam wtedy lasu/drzew i na pewno prowadziła do tego kładka;) Częśc z nich to przerwane budowy, czesc to zasypane korytarze..ale są:)i myśle ze ktoś coś bedzie wiedział na ich temat (bo jak widze jest tu pare ludzi z Żywca:)i na reszte zajawek o których wspomniałem.. Dzieki za odzew.. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jak juz jest o tych schronach pod grojcem,to dorzuce info o drodze przechodzacej przez rzeke troche ponad nimi.Widac ja na fot.z lat 60tych.Teraz resztki zostaly,reszta sie osunela.To bylo chyba jedyne podejscie dla pojazdow od tej strony grojca,nie ma innego az do browaru..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie