Jump to content

chromowanie domowym sposobem ?!!!


pancerny

Recommended Posts

Czy ktoś próbował chromować np.części starego weterana szos domowym sposobem takim do jakiego podam niżej link?Napewno wychodzi dużo taniej ale czy jakość jest dobra,jeżeli ktoś próbował to prosze się podzielić doświadczeniami i opisać krótkao może jak to zrobił i gdzie dostać potrzebne odczynniki.Myśle że będzie to ciekawy temat!!!

Pozdrawiam pancerny!

http://kubajawax.friko.pl/chrom
Link to comment
Share on other sites

Cyrograf15 chyba nie czytałeś tego opisu,jest to opis naprawde dobry z miedziowaniem jak najbardziej przy użyci prądu i bez prądu coś podobnego do elektrolizy.Nie wymaga on używania cyjanku tylko jest na bazie siarczanu miedzowego.
Link to comment
Share on other sites

Ta metoda którą pdajesz daje nietrwałą powłoke. Takie coś nadaje się na coś w mieszkaniu do elementów pojazdów odpada. Na większych elementach źle wygląda. Kiedyś usiłowałem tak walczyć razem z znajomym który barwił alu elektrolitycznie. Efekt bardzo kiepski.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aluminium nie wychodzi ładnie ale żelazo i stal podobno bardzo solidnie wychodzi tak że gdybym mógł skompletować potrzebne składniki do roztworów chemicznych napewno bym spróbował,może ktoś wie gdzie dostać siarczan miedziowy i pozostałe?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
hehe panowie nigdy w zyciu do chromowania nie stosuje sie zadnych cyjanków!!! to stosuje sie np do złocenia skład kąpieli do chromowania to całe zycie kwas siearkowy VI i bezwodnik kwasu chromowego CrO3 jesli ktos jest zainteresowany odsyłam do lektury np. poradnika galwanotechnika. Cała trudnosc polega na tym ze podczas chromowania potrzebujemy duzej ilosci pradu ( w amperach) przy zachowaniu małego woltarzu. jest to kąpiel bardzo kaprysna i dlatego w warunkach domorych jest tak cięzko to zrobic ale nie ma rzeczy niemozliwych
trzeba pamietac ze w latach 30tych takze chromowali i to w warunkach prawie domowych. czyli co?? my nie damy rady??
Link to comment
Share on other sites

odnosnie barwienbia tego bloku silnika do avo wyglada to tak:
najpierw przedmit aluminiowy sie oczyszcza np piaskuje odtłuszcza itp.
nastepnie robie sie anodowanie (powłoka tlenkowa)
następnie przeprowadzamy barwienie (barwnikiem przemysłowym)
kolejny etap to zamykanie porów w celu utrwalenia zabarwionej powierzchni
ot i cała trudnosc:))
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information