Skocz do zawartości
  • 0

czy to meteor?


leszko73

Pytanie

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na meteor tylko ta zielona patyna na zdjęciu żle wygląda".Chyba że zdjęcie tak wyszło .Powinien zdaje się być czarny, boki mają wyglądać jak lekko stopione. To że nie łapie tego magnes to o niczym nie świadczy. Gdzieś czytałem że te które nie łapie magnes są cenniejsze a ceny za takie obiekty osiągają astronomiczne sumy. Kto wie może to Twój bilet do raju. A przynajmniej nie pozbywaj się tego pochopnie zanim nie nabierzesz pewności o pochodzeniu i wartośći obiektu.Dobrze radze !!!!.Wartość takich obiektów może powalić na kolana. Ufam że zaprosisz na piwo jak potwierdzą się moje skromne przepuszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... raczej nikt ze znawców tematu nie zaryzykuje po obejrzeniu takiego zdjęcia (właściwie każdego innego) stwierdzenia, czy jest to meteoryt. temat już sam przerabiałem - niestety - jakiś fragment musisz wysłaćdo badań, dopiero wtedy nabierzesz pewności.
Ps.
Spróbuj przyłożyć do igły kompasu, jak zareaguje to prawdopodobieństwo wzrasta.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury ma zapewne dobre intencje ale powoływanie się na oficjalne dane jest co najmniej chybione . Równie dobrze można sporządzić tabele ujawnianych ,przekazywanych odkryć !!!!. Ich liczba byłaby bliska zeru lub podobna do tej jaką zamieścił Ponury. Nie przekreślałbym tego obiektu jako meteoru ale kto wie , może .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej chybione są wszystkie dane i statystyki bo świat jest w ciągłym ruchu .Polecam giełdę minerałów pierwsze kosmiczne" stoisko i rozmowę z wystawcą na temat ilości znajdywanych na terenie kraju meteorytów.Nawet w rejonach tak zwanych meteorytowych deszczy" jakie miały miejsce pod Pułtuskiem w 1868 r. gdzie spadło 200 kg.a po raz drugi w okolicach Łowicza 1935 r.gdzie spadło 59 kilogramów meteorytów to rarytas tym bardziej że detektory reagują tylko na meteoryty żelazne.Meteoryty które znajdujemy to głównie prymitywne produkty powstałe przy wytopie rud darniowych .Ciekawym miejscem pod względem poszukiwań jest miejscowość Morasko w okolicy Poznania gdzie mamy jedyne w naszym kraju kraterki po meteorytach żelaznych.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem superznawcą tematu,ale na 99 % to nie jest meteoryt.
1.ma puste miejsca ,co widać po przecięciu.W kosmosie panują takie ciśnienia ,że niemożliwe jest aby w meteorze były dziury w środku.
2.Jeśli nie reaguje na magnes to lipa konkretna.
3.Znalazłem osobiście kilka dziwnych kamieni ,które piszczały, nawet brał je magnes ,a meteorami nie były.
4.podaję Ci adres strony gdzie znajdziesz ciekawe info o meteorach, a do autora strony p. Marcina możesz wysłać zdjęcie do identyfikacji.
www.meteoryt.net
Wszystko jest na tej stronce.
P.S.Ja też nie lekceważę piszczacych kamieni. Na początku też byłem pewien ,że każdy z nich to meteor (wizja kasy i co sobie kupię jak go sprzedam), ale rzeczywistość jest okrutna. Znalezienie meteoru jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Wszystko przed nami.Narka.Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzadkości zjawiska jakim jest meteoryt najlepiej świadczy fakt iż w XX w.na terenie Polski znaleziono tylko 9 nowych w tym w ciągu 10 ostatnich lat dwa są to meteoryty; Baszkówka znaleziony po spadku w 1994r. i Zakłodzie spadek w 1897r. odnaleziony 1998r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteoryt Baszkówka" wymiar 30 cm.spadł 25 sierpnia 1994 r. we wsi Baszkówka koło Piaseczna. Charakterystyczną cechą okazu są zagłębienia na powierzchni zwane regmagliptami powstałe w czasie przelotu przez atmosferę ziemską na skutek topienia i odparowania warstwy wierzchniej.Meteoryty podjęte w krótkim czasie po spadku są znacznie łatwiejszym materiałem do rozpoznania od tych przeleżałych w gruncie których powierzchnia obrasta minerałami powstałymi w warunkach ziemskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Nie ma co deliberować na próżno! Wszelkie rozważania teoretyczne są mało sensowne. Kamień" lub lego fragment należy wysłać do ekspertyzy i tyle. Jest rzeczą oczywistą, że szane, że to meteoryt - są niewielkie, ale są. Szkoda prądu na pseudo fachowe analizy tu na forum... Gdyby meteoryty rozpoznawano na podstawie rachunku prawdopodobieństwa, do dzisiaj nie odkryto by żadnego.
Z innej beczki - meteorty żelazne, potraktowane na płaszczyźnie przecięcia kwasem (chyba azotowym, mogę sprawdzić) ukazują charakterystyczne linie.
Pozdrawiam i zachęcam jeszcze raz do wysłania kamienia" do analizy!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie