Skocz do zawartości
  • 0

klucz wiolinowy ?


lech33

Pytanie

to pytanie nurtuje mnie od kilku tygodni, bez zwienczenia - oderwane w epoce, wykonany z miedzi lub mosiadzu po wewnetrznej stronie slady jakby srebrzenia, na spodzie widoczny gwintowany otwor fi=7mm, szer. 50mm, wys. 120mm, po patynie mozna sadzic ze jest to dosc stare, czego byl zwienczeniem

dzieki za zainteresowanie
i pozdr. lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie twierdzę, że to napewno to- kiedyś nosiłem sztandar chóru- bardzo podobne było zakończenie tzw. drzewca sztandaru. Pamiętam, że na czas podróży odkręcało się tę końcówkę. Nawet wymiary mniej więcej by pasowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chór był świecki, przy OSP, ale brał udział w uroczystościach kościelnych. Powstał ok. 1900 roku, a ja brałem udział w chórze (nie śpiewając, a od czasu do czasu nosząc sztandar) w latach 80- tych ubiegłego wieku.
Sztandar powstał ok. 1920 roku, i jak pamiętam był raczej biedniutki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za szybka reakcje, niewatpliwie to coś ma zwiazek z muzyka, troche liczylem na powiazanie wojskowe (zwienczenie sztandaru orkiestry), bo znalezisko pochodzi z lasu, w poblizu troche I WW lusek manlichera oraz slady wrzesnia, tragiczny final 1DP g. W. KOWALSKIEGO

pytanie do Jury: czy to byl chór koscielny i o jakie lata chodzi

temat pozostawie otwarty moze jeszcze ktos cos napisze

pozdr. lech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie nurtuje mnie od kilku tygodni, bez zwienczenia - oderwane w epoce, wykonany z miedzi lub mosiadzu po wewnetrznej stronie slady jakby srebrzenia, na spodzie widoczny gwintowany otwor fi=7mm, szer. 50mm, wys. 120mm, po patynie mozna sadzic ze jest to dosc stare, czego byl zwienczeniem

dzieki za zainteresowanie
i pozdr. lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie