Skocz do zawartości
  • 0

Nieśmiertelniki Francuskie???


bibul

Pytanie

Witam wszystkich!!! Dzisiaj z bratem byłem w lesie niedaleko spalonego podczas wojny dworku i w sumie wyniki marne ale brat wygrzebał coś!!! No właśnie co?? Nieśmiertelnik Francuski? Ponieważ ja też już mam w swojej kolekcji tak nieśmiertelnik postanowiłem zawrócić się o pomoc do was!!! Te „ nieśmiertelniki „ są jakby obrączkami wykonanymi z aluminium!! Jest mała różnica miedzy jego „nieśmiertelnikiem” a moim (prezentowanym na zdjęciu) !!! Jego jest pomalowany na zielono a napisy są następujące ” IV FR RDKE 1937 FP 2878” Mój jest bez farby (co nie znaczy że takowej nie było) i ma następujące kodowanie „IV FR RDKE 1940 AM 4778” No i teraz pytania!!! Może ktoś wie co oznaczają na nich te bicia?? Czy kolor ma jakieś znaczenie (może rodzaj wojsk lub stopień)??? I jeszcze jedno wiem że w użyciu były jeszcze inne francuskie nieśmiertelniki (innego typu) dlaczego były dwa rodzaje w użyciu ??? Za pomoc serdecznie dziękuje i pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie