Skocz do zawartości

Pytanie o film archiwalny


kiler p

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w wiadomościach w związku z rocznicą Powstania Warszawskiego był krótki reportaż, w którym wyświetlono fragmenty filmu archiwalnego, który już dawno chodził mi po głowie. Chodzi mi o bardzo znane urywki filmu pokazującego łapankę. Jest tam często wyświetlana scena żołnierza kopniakami poganiającego dwóch ludzi w tym jednego w kapeluszu (wygląda trochę jak cygan). Tym co wzbudziło moje zainteresowanie jest to, że żołnierze przeprowadzający tą akcję należą do ... Luftwaffe. I tutaj moje pytanie: czy powszechne było uzywanie oddziałów LW do akcji stricte policyjnych ? Do łapanek raczej wysyłano chyba żandarmerię. A może wiadomo co to konkretnie za akcja ?

Poza tym jeśli ktoś gdzieś ma ten filmik i mógłby wrzucić screeny opisanej wyżej scenki to byłbym wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Według mnie to dyskusyjne czy ten temat nadaje się do tego działu, ale kłócił się nie będę.

Wracając do tematu: w jednym z filmów wyświetlonych w TVP1 z okazji rocznicy wybuchu Powstania znalazłem interesujące mnie ujęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie