Skocz do zawartości
  • 0

Wyposażenie lotników brytyjskich z II WŚ


Domino(*)

Pytanie

Witam!

Poszukuje zdjęć lotników brytyjskich z II WŚ oraz ich wyposażenie, łącznie z ubraniem aż po spadochron.Mogą być z rekonstrukcji.Pogooglowałem ale nic konkretnego znależć nie moge.W gazetach wojennych kilka wzmianek i fotek.Prosze Was o pomoc.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając całą gamę umundurowania (frencze, lotnicze battle dressy) z dodatkami (choćby osławione Submarine Sweaters, o szeregu cywilnych apaszek i szalików nie wspominając), jest jedna rzecz, bez której- przynajmniej dla mnie- pilot RAF-u wygląda goło. Mowa o RAF Irvin Sheepskin Jacket. Zarówno model przedwojenny, jak i wojenny, oszczędnościowy, bo szyty z kilku skrawków skóry. No i koniecznie bez kieszeni.
Na chwilę obecną tylko cena odstrasza: licencjonowana kurtka kosztuje pod 400 funtów...

Pozdrawiam,
Michał Różyński Mike"
S.R.H. ODWACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bombowcach byly tez i termosy, ten nie jest moj.
Mam wersje cywilna, ale wojskowe byly robione przez firme Thermos w UK, tak jak cywilne - obok duza wersja w pokrowcu z sztywnym wkladem.

Termosy, bowiem w bombowcach wg tego co wlasnie wyczytalem temperatura spadala do -41 stopni, jak to bylo sok pomaranczowy byl zamarzniety przez godzine po ladowaniu"

Z mundurow to bylo tez troche gadzetow ucieczkowcy:
- buty futrzane ze schowanym malym ostrzem, odpruwalo sie cholewe i zbyly trzewiki a'la cywilne
- guziki z kompasem
- klamry od battledressu z nakladana igla kompasu

Do tego zabierano racje zywnosciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie, klipsy w górnym prawym rogu myślę, że są od skórzanej czarnej kurtki.Obok jakaś klamerka ze stopionym pasem oraz sprzączka od czego może być?Na dole 3 zamknięcia" od manierek lub podobnego wypsoażenia sygnowane LIFT oraz THE DOT.Na dole klipsy ale jużo wiele mniejsze, widać resztki brązowego materiału i sygnowania NEWEY PAT.26143022.Proszę o pomoc w ustelniu i potwierdzenie od czego to wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie