Skocz do zawartości

Nowy wykrywacz na monety - pytanie do Raneda , ale i do innych też


merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę z wykrywaczem od 5 lat
Najpierw był ELAP, teraz od dwóch lat Smętek. Od jakiegoś półtora roku skupiłem sie tylko na monetach. Ze Smetkiem chodzę na dyskryminacji ( średnia cewka). Niemniej jednak mam swiadomośc ,ze nie jest to wykrywacz na monety.Powoli dojrzewam do kupna nowego wykrywacza. I w związku z tym pytanie.

Jaki wykrywacz na monety
i czy za w miarę przyzwoite pieniądze kupie coś co będzie znacząco lepsze od Smetka ( na monety oczywiście )?
Nie interesuje mnie skok jakościowy rzędu 10 - 20%

Gdzie w przypadku zagranicznych ( przy jakim pułapie cen )wykrywaczy zaczyna się znaczący wzrost osiągów ?

Nie interesuje mnie wykrywacz na militaria bo do tego akurat Smetek się nadaje.


W zamian podzielę się uwagami na temat wykorzystania Smętka :-)

Serdecznie wszystkich pozdrawiam Merlin

P.S. Jeżeli wyraziłem sie w moich oczekiwaniach nieprecyzyjnie to będę w miarę możliwości to precyzował w kolejnych postach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na monety polecam bardzo dobry sorzet DS-18 GRIFON PRO. Wejdz, www.detectorshop.nl (oczywiscie w gogle)Mialem mozliwosc porownania z inymi.Pracuje nim na monetkach jest naprawde super sprzet i zobacz cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem zastanawiam się nad nowym Tesoro deLeonem , wielgosia" z forum ma takowy i w porównaniu z Cyklopem to wielki skok szczególnie w przypadku monetek. Chętnie dowiedziałbym się czegoś o Garretach ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garett to jeden z lepszych wykrywaczy jesli chodzi o zasiegi, wada tych wykrywaczy jest to ze szybko zuzywaja bateriie, no oczywiscie SONDA bardzo niestabilna, szczegolnie w tych tanszych z sada pelna.Problem tez jest z wykorzystaniem pelnej czolosci. czasem dziwnie zachowuja sie przy wyczowalnej wilgotnosci.Ciekawostka to ze garett produkowany jest na Tajwanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie ze Garrett ma niestabilne sondy (co to w ogole znaczy?) - od 4 lat uzywam wykrywaczy tej firmy i wszystko jest OK. Byc moze trafiles na egzemplarz z uszkodzona cewka, i stad Twoje wrazenia.
Co do zuzycia baterii to tez nie odbiega ono znaczaco od sprzetu innych producentow - mowie oczywiscie o porownywalnych sprzetach, gdyz Garrett podobnie jak inni producenci ma kilka grup wykrywaczy o roznych osiagach, stopniu zaawansowania technicznego, a co za tym idzie i zuzyciu baterii. Ceny rowniez sa bardzo zroznicowane - od ok. 700 PLN do 5000 PLN.
Co do faktu produkowania ich na Tajwanie - sprawdzilem dokladnie oba moje Garretty i na zadnym z nich taka informacja nie widnieje, a chyba powinna. Zreszta nawet gdyby tak bylo to przeciez wiele firm tak robi, zeby daleko nie szukac np Sony, ktore jest liderem na rynku w swojej branzy.
Reasumujac - jestem bardzo zadowolony ze sprzetu jakiego uzywam i moge go polecic z czystym sumieniem.
Pozdrawiam - jankos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Merlina - jak wejdziesz na stronę Tesoro, to jest tam zakładka z listą dilerów, na której figuruje telefon i adres firmy w Gdyni. Na pewno mają Tesoro Euro Sabre - obecnie są sprzedawane z cewką 12×10 \" (31×27 cm), cena 2250 zł. Pozdrawiam:-) SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie