Skocz do zawartości

Solaris funkcje ???????????????


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów Poszukiwaczy!
Od wczoraj rozgryzam mojego nowo zakupionego solarisa.
I jednej rzeczy nie rozumiem. Mianowicie w pracy statycznej są
takie fukcje do dostrajania jak WZM> SKALI I ZERO SKALI?
Do czego to jest i jak to dostrajać?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie skali statyki to funkcja dzięki której przy słabym sygnale od przedmiotu wykrywacz jeszcze nie sygnalizuje jego obecności dźwiękiem a już może sygnalizować obecność przedmiotu na wyświetlaczu czyli jeszcze nie słychać a już widać.
Ja tej funkcji nie używam i wzmocnienie ustawione mam na 1 natomiast zero skali statyki na 6 (tj. w połowie skali).
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, na dynamice sygnał jest prawidłowy.
Statystykę używam sporadycznie gdyż mix jest wspanieły. Na dyskryminacji wolę nie chodzić ponieważ traci się dużo czasu na regulację ustawień i sygnał się często rozpływa.
Pozdro. Geo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geo sonda jest wodoszczelna. Brodziłem z nią kilka razy (wcześniej również z ultrą) bez jakich drstycznych następstw. Głośnik jest u mnie OK. Wprawdzie nie jest on tak głośny jak w drugim moim wykrywaczu - whites, ale whites bez potencjometra jest z kolei tak głośny, że bez słuchawek straż leśna nie ma problemów ze znalezieniem delikwenta niszczącego poszycie:)
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Geo
Na boga, google się kłania, o akumulatorkach już tyle było, że....

Akumulatorki Niklowo Kadmowe i Wodorkowo Niklowe to do siebie mają, że dają napięcie około 1,23 volta, podczas gdy bateria daje 1,5 volta. Dlatego wskaźnik na wykrywaczu wskazuje około 73% naładowania bo ustawiony jest dla baterii dających napięcie 1,5 volta.
Parę uwag technicznych:
Akumulatroki niklowo kadmowe - ich wadą jest efekt pamięciowy, ale za to mają lepsze parametry pracy w niższych temperaturach i wolno się rozładowują.
Amukulatorki wodorkowo niklowe mają większą pojemność, ale w niskich temperaturach ich pojemność spada. Efekt pamięciowy w nich prawie nie występuje, ale za to ulegają szybkiemu samorozładowaniu. Przeciętnie tracą około 10-20% w ciągu pierwszego dnia i potem średnio 3% każdego następnego dnia. Tak, że po miesiącu nieużywany akumulatorek wodorkowo niklowy jest już rozładowany.

Dlatego polecam doładować akumulatorki przed wyjściem, szczególnie Ci co szukają tylko w wekendy.

Od pewnego czasu są dostępne akumulatory RAM, To wersja tradycyjnej baterii alkalicznej, specjalnie zaprojektowana do ładowania". w odróżnieniu do akumulatorków Wodorkowo Niklowych i Niklowo Kadmowych dają one napięcie 1,5 volta, wymagają jednak innych ładowarek i mają inne zalecenia eksloatacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie