Jump to content

odszukać niemieckiego żołnierza


ariks

Recommended Posts

Mam pytanie czy znając stopień imię i nazwisko mozna odszukać zolnierza niemieckiego jesli tak prosze podajcie jakies namiary gdzie mozna uzyskać dane gdzie ''koleś' 'walczył itp ??
Link to comment
Share on other sites

Wejdz na strone Deutsche Dienststelle - www.dd-wast.de jest do wyboru francuski, niemiecki i angielski. Dane niestety kosztuja.
Obawiam sie, ze przydalaby sie jeszcze data urodzenia czlowieka, ktorego dane chcesz wyszukac.

Jesli zginal na wojnie, grobu mozesz sprobowac poszukac na www.volksbund.de - wybierz Grabensuche i podazaj za wskazowkami. Ja tak znalazlem wujka, ktory mial ponoc zginac w Normandii a polegl, jak sie okazalo w Rosji pod Woronezem.

Pozdrowniena.
Link to comment
Share on other sites

W DD za pierwszym razem (jakieś 4 lata temu) zapłaciłem 7,5 Euro (1 kartka A4 informacji + ksero fragmentu mapy z rejonem, gdzie zginął interesujący mnie osobnik). Za drugim razem się wycwaniłem i zrobiłem to naokoło przez VDK, dzięki czemu nie zapłaciłem nic, choć dłużej to trwało :-)
VDK nic nie bierze za udzielenie informacji (przynajmniej tak było do zeszłego roku) - najwyżej potem przysyłają Ci foldery z prośbą o wspomożenie ich zbożnego dzieła pewną sumą ojro" :-)

Pozdrawiam
Leuthen
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information