Skocz do zawartości

 Tunel w wwa


Gość fjk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Od niedawna zaczolem sie interesowac takimi sprawami wiecej (tzn proboje robic male wyjazdy ) Ale od malego uwielbialem te sprawy. W zwiazku z tym mam dwa pytania :

1) Czy wie moze ktos cos wiecej o tunelu w Warszawie w okolicach Placu 3 Krzyzy ? Pare lat temu bylem wewnatrz z kolega, tunel podobno prowadzil do kosciola na placu, mial zaostrzone sklepienie , caly z cegly, bylo tez cos w stylu podlogi z desek!!!
Niestety nie udalo nam sie wtedy dojsc zbyt daleko bo tunel byl pekniety a balismy sie czolgac pomiedzy sklepieniem a rumowiskiem....Podejrzewam ze obecnie niewiele n niego pozostalo gdyz na rogu ul.Ksiazecej powstal spory budynek przy budowie ktorego prawdopodobnie uszkodzono tunel. Podejrzewam ze do tunelu prowadzily dzwiczki( w miejscu tym jest klapa od studzienki) poniewaz widac dziwna rzezbe terenu (jest tez chyba zawias). Serdecznie prosze o jakakolwiek informacje....a moze ktos tam byl ??

2) Poszukuje jakichkolwiek zdjec MRU z czasow eksploataqcji ew. czasow powojennych , chetnie sie wymienie.

p.s. jestem nowy ale strasznie mi sie podoba stronka i forum , bede pisal czesciej :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej nie wszyscy na raz....:)
W ksiazce panow Perzyka i Miniewicza o MRU napisane jest o niemieckim propagandowym filmie prawdopodobnie pokazujacy Linie Zygfryda, napisane jest tez ze jest on powszechnie znany.....gdzie filmu tego moge szukac ? czy on jeszcze istnieje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem osobiście z kobietą która twierdziła że miaszkała w Międzyrzeczu nad apteką i będąc nastolatką znalazła z bratem na strychu taśmy filmowe z jednostronną perforacją (?) i slajdy szklane. Taśmy filmowe uległy zniszczeniu w czasie dziecięcych zabaw, slajdy zabrała ich ciotka. Na taśmach filmowych była sfilmowana jakaś \defilada\" z ogromnymi flagami i wizytacja kogoś ważnego w jakimś betonowym \unkrze\". Mieszkała czasowo w Gdańsku na ul. Cebertowicza, jaki numer to już nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie sie cos ruszylo :) Strasznie ciekawe to co mowisz Bocian, niestety pewnie ani do pani ani do klisz nie da sie dotrzec....powiedz cos wiecej....
p.p. mam akurat w domu ogromny zbior expresow reporterow(kiedys zbieral to moj stary) ale tej nie mam, czy to jest stara pozycja ? jak moge ja zdobyc >? jakies archiwum ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. nie mam teraz jej pod ręką,ale jak znajdę- najpóxniej jutro - dam znać. Polecam także wspaniałą książkę Operacja \Schowek\". Jest to reporaż o zainicjowanej przez redakcję - chyba Ekspresu Wieczornego akcji odszukiwania skrytek konspiracyjnych- także toche info. o podziemiach warszawy ( w tym o kanalizacji. Na terenie Warszawyistnieje cos takiego jak Towarzystwo Poszukiwań Zabytków. Na ich stronie troche info. o tunelu Pod Placem Inwalidów- link-http://www.republika.pl/af131313/sowa.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka małych sprostowań i uściśleń do moich wczorajszych info.:
1.Rafał Jabłoński, W PODZIEMIACH WARSZAWY, SERIA KAW- ZDARZENIA SENSACJE ZAGADKI ( nie Expres ...)
2.Juliusz Smoczyński OPERACJA SKRYTKI - Wydawnictwo EPOKA 1988 - na podstawie między innymi mat. z Kuriera Polskiego
3.O kanalizie Warszawy, z dokładnym PLANEM - KANAZLIZACJA WODOCIĄGI I POMIARY MIASTA WARSZAWY - A.Grotowski ; Warszawa 1911;- coś tam napeno int. znajdziesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Witam!
Adres strony gdzie są radzieckie filmy propagandowe, m.in. o zdobyciu bunkrów,(mówi o Międzyrzeczu) nie do końca wyglądają jak MRU, ale kto wie...

http://resources.ushmm.org/film/display/main.php?search=simple&dquery=keyword%28SOLDIERS%2FMILITARY+%28SOVIET%29%29&cache_file=uia_sBoBnC&total_recs=101&page_len=25&page=2&rec=29&file_num=2322

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie