Skocz do zawartości
  • 0

Matryce????


Gość Krzysztof.

Pytanie

Jakiś czas wstecz,zupełnie przypadkowo dostały się w moje ręce ciekawe medale-a właściwie ciężko to nazwać medalami. Są to blaszki tłoczone jednostronnie w cienkim mosiądzu,bardzo dobrej jakości jeśli chodzi o rysunek w dodatku sygnowane(rytowane cienką igiełką)są na niektórych imiona i nazwiska-prawdopodobnie autora projektu(???)np.Olga Niewska itd.Tematyka tych ,,medali,, jest bardzo różna-Targi Poznańskie,RWD-Warsztaty,Wytwórnia amunicji Pocisk,medal za hodowlę gołębi pocztowych od ministra spraw wojskowych aż po bardziej prozaiczne pamiątkowe Oswald Balzner itp,część jest zupełnie dla mnie niezidentyfikowalna-małe znaczki graficzne nie wiadomo dla kogo.Z tego co udało mi się ustalić pochodzą one z Wytłoczni Poznańskich na ul.Krotoszyńskiej,część z tej kolekcji występuje w obiegu numizmatycznym jako normalne medale-te jednak jak już pisałem standartowymi medalami nie są.Nie mogę dojść do tego co to w końcu jest-czy są to próbne tłoczenia?A może matryce do ściągania wzoru?Albo jakieś próbki do wysłania do klienta?Może ktoś będzie się orientował... Chciałem się równiez dowiedzieć jak można je wycenić-nie zajmuję się numizmatyką więc ciężko jest mi to ocenić.Może ktoś byłby nimi zainteresowany??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie