Skocz do zawartości

Białystok - Puszcza Knyszyńska


rg78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytam Wasze wypowiedzi od dłuższego czasu. I tak zastanawiam się jak zacząć.
Przepraszam z góry że od razu prośba o pomoc, ale jestem świeży w temacie.

A teraz do celu.
Interesują mnie informacje na temat Białegostoku, a dokładnie Puszczy Knyszyńskiej.
Z różnych źródeł wiem (net, książki, relacje świadków) o następujących wydarzeniach, jakie tam miały miejsce. Proszę o weryfikację.
- w latach 80 w okolicy znaleziono czołg, prawdopodobnie niemiecki,
- na terenie tym były zarówno wojska niemieckie, rosyjskie jak i partyzanci (okres II wojny światowej)
- w Supraślu był incydent z jednostką SS
- do tego dochodzi powstanie styczniowe

Może ktoś mógłby się podzielić informacjami dodatkowymi na co warto jeszcze zwrócić uwagę i czy warto te tereny eksplorować z pikawką. Jak reagują ludzie, leśniczy :).
Jeżeli ktoś tam się poruszał co można ciekawego odkryć.

Ze swojej strony miejsce polecam do zwiedzania.
Okolicę trochę złaziłem i zjeździłem rowerem, jest przepięknie polecam na wycieczki.

Linki do materiałów, tytuły książek mile widziane.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega miał kiedyś dziadka w Knyszynie.jako dzieciak przywoził od niego moenety łuski i inną militarke.tylko to co na podwórku i polu było znalezione.podobno tam jest bardzo dużo tego.mówi że na strychu zostały jeszcze jakieś stare telofony polowe czy coś takiego zamek od karabinu.jeśli się uda nawiązać kontakt z ludźmi którzy kupili dom i ziemie jego dziadka i zgodzą się żebyśmy wpadli na kilka dni to pewnie w Wakacje tam się wybierzemy.to tyle co wiem na ten temat ale zaraz zadzwonie do kolegi i nich on się wypowie dokładniej na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako en" kolega potwierdzam slowa ja20 (w zasadzie 21),
jest tam czego szukać i na pewno jeszcze tam wpadnę.
Warto wspomnieć że do Knyszyna na łowy przyjeżdzali królowie polscy (nie pamiętam już jacy) i mieli tam swoje rezydencje ,na pewno warto szukać,
powodzenia życzę
Pzdr
Beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie