Skocz do zawartości

Lubań 1945 -pierwsze wypady


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeżleli to jest ten Lubań co myślę (niedaleko Leśnej) to mam pytanie bo mam babcie na wsi koło Lubania (Kościelnik). Kopiesz tam w lasach gdzie popadnie czy jakieś konkretne miejscówki?

A tu taka ciekawostka : W Kościelniku jest dom partii NSDAP i nawet Hitler tam był :) a teraz mieszka tam jakaś rodzinka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w okolicy teściową więc co jakiś czas tam bywam.
Nie kopie na pałe. Robie to inaczej - zacząłem od Gościszowa i lece po kolei wszystkie lasy, pagórki, miejsca gdzie hipotetycznie mógło sie coś dziać a działo się sporo przez kilka miesięcy. A jak potrzebujesz wiecej szczegółów to polecam książkę A. Wilczyńskiego Lubań1945.Ostatnie zwycięstwo III Rzeszy. Znajdziesz tam kierunki natarć Rosjan i miejsca obrony Niemców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Hitlerem to przesada, tam była tylko szkółka Hitlerjugend.W domku dyrektora szkoły mieszkają obecnie fajni ludzie, na strychu znależli portfel z banknotami od 5 do 1000 marek z okresu do 1915r.Ostatnio sadząć drzewko wykopali skrzynkę od maxima pełną amunicji, ale luzem.
Lasy w powiecie lubańsko-zgorzeleckim wyglądają tak jakby były bombardowane nonstop przez meteortyty, krater przy kraterze.Fanty to były, ale z 15 lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja słyszałem że Hycler tam był :) A że fajni ludzie mieszkają to wiem bo od domu babci do tej chaty mam jakąś minute drogi :) Pewnie mają poukrywane w ścianach i zakopane jakieś ciekawe fanty w tym domu :) ... jak tam będę to zrobię fotkę tej chaty i wrzuce na forum. Kiedyś w Kościelniku ze strychu jakiejś szopy wyciągneli chyba jakiś rkm ale nie jestem pewny bo słyszałem to troszkę lat temu :) . Kiedyś miejscowi kopali na skarpie w starej cegielni bo podobno gdzieś tam jest tajne wejście do czegoś, ale tylko przeorali ziemie i nic nie znaleźli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie tak, że fanty to były 15 lat temu", fanty będą zawsze, ciekawsze lub mniej ale będą. Ja wiem że niektórym żal ściska ... jak widzą co kopała np. India, ale nie oto przecież chodzi w poszukiwaniach.
piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Z jakiego samolotu jest ta pompa wtryskowa?
12 cylindrów, rzędowy, na śrubach jeszcze plomby, śrubki odkręcają się przysłowiowym jednym palcem, a przeleżała 60 lat w ziemi blisko Lubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie