Jump to content
  • 0

Kula


Skok

Question

Witam!!

Wczoraj przypadkiem wpadła mi w ręce taka kula (Przypadkiem gdyż nie tego szukałem). I tutaj mam takie pytanie. Co to za kula?? Granat jakiś (Choć żadnego z mi znanych mi nie przypomina), kula armatnia(w tym nie siedze)?? Ma to około 8 cm średnicy, w środku puste. Ma dziwne wgłębienie dookoła miejsca na zapalnik".

Pozdrawiam!!

P.S. Przepraszam za słabe fotki

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

Nic takiego nie znalazłem. Chodzi Tobie o to że ma być z drugiej strony tak samo spłaszczona jak odstrony zapalnika". W taki razie nie jest. Czyli dyskwalifikuje ją to jako kule armatnia?

Link to comment
Share on other sites

Takiego śladu nie znalazłem i wątpie ażeby się tam znajdował. Sladu pogwincie też nie widze. Przy otworze jest wyraźne wgłębienie i ścianki przy dziurce są dużo cieńsze aniżeli skorupa owej kuli. Jak wsadzam palec to wnętrze wydaje się być mocno skorodowane. Wypłukałem to. Woda leci strasznie czarna pozatym wcześniej wyleciało z tego jakieś błoto. Czarny proch??

Początkowo myślałem że to brytyjska lemona" ale jest inny otwór na zapalnik...
Link to comment
Share on other sites

Zabór pruski. Okolice Bydgoszczy. Kaliber odpowiada kalibrowi dział 6 funtowych także może jakiś szwed? Chaciaż waga sugeruje granat. Waży to tyle miejwiecej co f1ka...
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information