Skocz do zawartości

skóra i farba


bolas

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytania bo jestem zielony:
1)jak uratować skóre wykopaną z ziemi ? np. ładownice. Jak konserwować skóre zwykła ale starą (nie wykopki) zeby nie zeschła itp.
2)Jak dobrze oczyscic cos metalowego w farbie ale z korozja (rdzawy nalot) np. puszke od gasmaski, helm w farbie w taki sposób aby uratowac jak najwieksza ilośc farby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

Dostałem niedawno od sąsiada pas niemiecki (tylko orzeł zdarty na klamrze) był zakurzony, spękany, szary jakiś.
Pierwsze umyłem w wodzie z jakimś szamponem ;)
Wysuszyłem, smarowałęm kremem, wcierałem szmatkom ten krem w pas, potem nawaliłem dużo kremu i zostawiłem na noc, rano patrze takie białe plamy się zrobiły. ;(,
Potem kupiłem wazelinę, smarowałem pas długo.
Wazelina wszystko wyczyściła, zakonserwowała, i teras pas z (brudnego, szarego itp) stał się czerniuteńki, jak nowy :)

pzdrw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolas do skory uzywaj lanoliny, dostepna w aptece, pierw wymocz w denaturacie (skore) i jak lekko podeschnie (nie jak wyschnie kompletnie) nanos ja pedzlem, skorka zacznie pic jak dzika, tak nanos, nanos, nanos i bedzie jak nowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie