Skocz do zawartości

Łódź - bunkier ul. Okólna


fafik

Rekomendowane odpowiedzi

to bardzo możliwe pwenością siebie nie grzeszyłem kiedy zaznaczałem miejsce lokacji tego bunkra,

dziękuje i mam nadzieje, że te informacje pozwolą wszystkim zaineresowanym trafić we właściwe miejsce
pzdr fafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
trzeci taki schron jest przy ul. Liściastej jakieś 800 m za Szczecińską w lasku, zachowały się tam stanowiska ziemne dla dział p-lot, czwarty był koło Rudzkiej Góry albo lotniska na Lublinku, ale go jeszcze nie zlokalizowałem. Na R.G. było stanowisko obserwacyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Szym. Takich obiektów jest kilka więcej. Jeżeli mógłbyś skontaktować się ze mną mailowo byłbym bardzo wdzięczny:

gunship@poczta.fm

Zbieram zbieram materiały i informacje dotyczące Flakgruppe Litzmannstadt więc każda wiadomość jest na wagę złota.

Pozdrawiam

Gun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Witam,jestem z lodzi z górnej.Mam u siebie na osiedlu schrony przewiw lotnicze,z czerwonej cegly,ok.4,5 wejsc w stsunkowo nieduzej odleglosci od siebie.Jest ktos chetny do zwiedzenia?Podobno nie byly czyszczone i lacza sie z kanalem burzowym ale to tylko opowiadania.Zalane woda.

Słyszałem ze na lublinku w okolicach miedzy pasem startowym a ulica Denną jest jakis bunkier.Szukalem dziśaj z kumplami ale nic nie było,podobno cos jest o tym w necie i nawet byly zdjecia i namiar tyle ze szukam i nic nie moge znalazc...Bardzo prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Panowie jestem nowy na tej stronce ale na ul. Pabianickiej jest kilka budowli podziemnych w parkach przy uniwersalu(pl. Niepodległości) i przy Jana Pawła II obok hówca jest górka w w niej coś takiego właśnie jak szukacieoprucz tego na oś. Rokicie kilka schronów ale z nowszych czasów jeżeli się nie mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W ogólnym nawiązaniu do tematu schronów wojennych w Łodzi.
Mam kilka fotek z wycieczki do Konewki - z ich zbiorami wystawionymi w gablotach w tym olbrzymim kolejowym bunkrze.
Jeśli kogoś to zainteresuje - mogę wysłać fotki via mail :)
Nic szczególnego, ale jak piszę: tylko w celu uzupełnienia wiedzy i tych lokalizacjach.
Cyknąłem również plansze opisowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie