Skocz do zawartości

RZECZYWISTA SYTUACJA TAJEMINIC POHITLEROWSKICH


Gothcrust

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatku XX wieku, chyba okolo 1907 roku (!), niemcy opatentowali w USA projekt samolotu (chyba Junkers) o ksztalcie pierscienia. projekt mozna znalezc w amerykanskim urzedzie patentowym. kiedys mialem kopie, ale gdzies posialem... poczatek XX wieku robi wrazenie, chciaz nie sadze zeby udalo sie komukolwiek wyjsc poza faze prototypow, ktore najprawdopodobniej nie spelnialy oczekiwan. W calej sprawie trzeba tez wziac czynnik ludzki. Czlowiek nie jest chyba w stanie kontrolowac swoich czynnosci powyzej 5-6 g. Wiec maszyna o niesamowitych parametrach technicznych nie moglaby byc nawet wykorzystana... ale w przyszlosci bedzie pewnie i na to rada.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich fachowców" od Riese, którzy wyśmiewają Witkowskiego i jego teorie!! Czytając nie które wypowiedzi mam wrażenie, że zalogowali się tu oszołomy szukających i ryjących po sztolniach w Riese skrzyń pełnych złota. Tylko dla tego,że Witkowski ma calkiem odmienne zdanie od reszty to musi byc nienormalny ?
A tak na marginesie. Co wy osiągneliscie? Pewnie macie pełno ajnych " dokumentów i informacji ale nikomu ich nie przekażecie. Czyli jesteście z grupy ludzi - wiemy ale nie powiemy"
Spotkaliście sie kiedyś z I.W ? Pewnie nie. Więc jak możecie wysmiewać czlowieka , którego nawet nie znacie. Można sie z nim nie zgadzać ale poglądy trzeba uszanować. Według mnie nikt nie ma patentu na mądrość jeżeli chodzi o Riese. Jak bym miał teorie,że w ukryta jest tam na przykład maszyna do lodów włoskich :) to też miałbym troche racji.
Zastanówcie sie najpierw za nim coś napiszecie - znawcy tematu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.
komentarz w.w jest jak najbardziej na miejscu.
co poniektore, komentarze w wykonaniu ex ploratorow,mowi o nich samych jaką ubogą wiedzą ..... dysponują zarazem wiedzą na ów temat!
WARTO pojechac w okolice J.Gory do m. Petersdorf.rozwjrzec sie dobrze wokolo, a refleksie nasuną się same.
ach,te cięzarowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogos z zainteresowanych grzebodołków,narawde interesuje temat cudownych znikniec samochodow ciezarowych,eksperymentow z latającym dzwonem,etc.Zapraszam do Jagniątkowa.(okolice J. góry)jeszcze dzisiaj co leciwi mieszkancy potrafią sobie co nie co przypomniec!! Zwłaszcza ,ze 66 lat temu nosili zielony mundur, ale nie koniecznie Rogatywkę. A ja miałem jedyną szansę w życiu,z takową postacią porozmawiac?!!nie koniecznie o skarbach,złocie itp.
Niestety,a może nie?! 90% wszystkich dolnosląskich legend ma w sobie 90% prawdy.Przyjedzcie,zobaczcie,ocencie-zwlaszcza sceptycy.
HOUK INDIANIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romcio, Ty na lekcje historii chodź skoro masz je w planie.
A Discovery oglądaj z przymrużeniem oka, bo jak za bardzo będziesz o tym wszystkim rozmyślał to pewnej nocy przylecą po Ciebie Goebels z Bormanem na latającym dzwonie.

A gdyby było tak jak piszesz : 90% wszystkich dolnosląskich legend ma w sobie 90% prawdy" to na naszym kochanym dolnymśląsku jest więcej złota aniżeli na Alasce i w forcie Knox razem wziętych.

HOWGH GREENHORNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO FOSTER.
NIE MAM CZASU, ANI OCHOTY DROCZYC SIE Z PANEM NA TEMAT grundmanowskich historii! I naprawde g... mnie to obchodzi czy ktos z nowego pokolenia Polaków uwierzy w cokolwiek!
niestety-zeby uwierzyc,trzeba zobaczyc.
niestety-zeby zobaczyc,trzeba uwierzyc.
Pozdrawiam Prusaków.
ps.Zachęcam do szukania?!
ps. NOWINY JELENIOGORSKIE-ARTYKUL PANA CHROMICZA.O ZABEZPIECZANIU LEGOWISK NIETOPERZY.
PRZEZ CHLOPAKOW Z BUNDESWERY!!!??
UMUNDUROWANYCH ,ZE SPRZĘTEM CIEZKIM???!!!
I ANI JEDNEGO PRZEDSTAWICIELA WŁADZ.
BĄDZCIE ZDROWI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
zaintrygował mnie ostatni post, więc poszukałem
forum dolnośląskie
[quote=maciek"]Z tego co zauwazylem to koczubaj przejal dzialke chromicza, który pieknie pisal nie tylko o ukrytych skarbach ale tez inne pozytywne mity o postkomunie czerwonej doliny. Jak dla mnie to wole bezstronnicze relacje koczubaja. Co do skarbów chromicz nie pisal konkretów tworzyl nowy swiecki mit. Lokatora odsylam do bogatej mitologii karkonoskiej i podan o walonach. Jednym slowem chromicz nie byl dziennikarzem.[/quote]
treść ma się zasadniczo do podnoszenia atrakcyjności lokalnej.

Coś jest, (albo było). Ale więcej luzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie von TEUTO czy jak pan tam. Pisze pan w jakims dziwnym podnieceniu totalne farmazony,wywolal pan lawine obrazliwych poslow,przeciw ludzia takim jak stworca tego tematu.Ktory mieszka obecnie na tych ziemiach i widac bardzo jest nimi zainteresowany. Pytam jakim prawem wysmiewacie sie z takich ludzi swoimi domyslami ,nic samemu prawie na ten temat nie wiedzac.Nic nie wiedzac. T-H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam KUDI. co do twojego samolotu .Nie projekt a gotowy samolot Amerykanie zrabowali po upadku trzeciej rzeszy. Bylo to t,z,w, latajace skrzydlo na jego podstawie zbudowano obecny bombowiec Latajace skrzydlo. Znajduje sie obecnie w Stanach. Wiem ze zaprojektowali go dwaj bracia ktorzy od dziecka robili podobne wynalazki.nie pamietam nazwiska.Informacje na ten temat otrzymasz w Berlinskiej wystawie lotnictwa militarnego,Historycznego,oni usilowali go ostatnio odkupic od Amerykanow nie wiem z jakim skutkiem. Pozdrowienia T-H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że większość nabija się z autora tego postu uważam, że w wielu tego typu sprawach jest jeszcze wiele znaków zapytania... W sumie jest jeszcze masę opowieści dot. niewyjaśnionych zdarzeń, zaginionych przedmiotów itp...A w legendach trafia się też czasem ziarno prawdy...Równie dobrze można by pisać, że na wykopki nie warto chodzić, bo wszystko już przekopane, a mimo to co jakiś czas w miejscu gdzie 10 kopało 11 znajdzie coś ciekawego...Sam fakt, że tyle osób wypowiedziało się w tym temacie świadczy o tym, że albo mysleli nad tym i szukali, albo brali to pod uwagę, że coś tam / gdzieś tam można odkryć... Gdyby od razu za takie myśli ktoś miał kogoś zapinac w kaftan, to pewnie spora część z tego forum już by w nim byla...
I to by było na tyle moich wypocin...
Pozdrawiam wierzących i niewierzących!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZLEM PONOWNIE
Musicie przyznac ,ze to bardzo ciekawy temat-TE SKARBY!!
Intrygują, rozbijają rodziny, wpedzaja ludzi w mniejsze lub wieksze szalenstwa,czyszczą kieszenie niejednemu.
I co najważniejsze - nie chcą,bronią się w jakiś niewidzialny sposób przed zdemaskowaniem,wyjsciem na słoneczko.
Pięć lat zajęło mi z pomocą pana P.Zrozumienie owych tajemnic.Przynajmniej z okolic J.G.
I oczywiscie sprawa Walonów.Którzy w 19 wieku w znacznym stoniu podziurawili" KARKONOSZE I SUDETY.Pomagając tym samym - obecnym sąsiadom w ich całkiem dobrej robocie?!
Niemcy w obliczu zblizającej sie sromotnej porazki w grze w szachy" mieli nielada problem z własnym majątkiem, a co dopiero z zagrabionym.
Wszystkie dyrektywy dotyczące RAJCH-SKARBCA,BYŁY JASNE I OCZYWISTE!Ukryć!tylko gdzie?! odpowiedź nasuwa sie sama.
Stare kopalnie, sztolnie, kamieniołomy, twierdze, no i oczywiscie podupadające i skolaborowane podziemne fabryki.
Karkonosze to bardzo stare i mocne granitowe twory.
Idealne do drążenia,wysadzania obrabiania itd.
Z wykształcenia jestem górnikiem, a urodziłem się w Kotlinie Kłodzkiej.Tam to dopiero są cyrki?!
Cały pas zachodni od Kudowy po Szczecin z meritum całej sprawy(ukrywania), promieniuje w okolicach Gór Izerskich.
Pozdrawiam serdecznie i myślę,że ta polemika nie zakonczy się szybko.
ps.zostawie parę szczególów na później.



Przełom wiosna-jesien,to trudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to sie w srod was od stuleci odbywa .Znajdzie sie ktos madry moze by i dzialal,sadzac po jego poscie. Ale musi sie zjawic zaraz filozof nie swiadomy swojego prymitywizmu i wszystko zniszczyc swoim idiotycznym zachowaniem.A sa tacy ktorzy ciesza sie z tego. T-H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Tors. Ja Ci już chyba gdzieś pisałem: róbta co chceta. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do swoich przekonań.
Legalne poszukiwania? Czyli: masz zgodę Lasów Państwowych, nadzoru górniczego, władz samorządowych, właścicieli nieruchomości itd.? - przynajmniej jeśli idzie o Sowie.
Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno! Ponieważ to taki skarbonośny" teren, to masz pozwolenie na poszukiwanie ukrytych i porzuconych zabytków ruchomych od WKZ-ta o którym mówi ustawa o zabytkach? Bo jak nie... to wiesz, jak tu co poniektórzy piszą, przyjdę z czarną aktówką, prokuratorem i Policją i będzie po zabawie... ;)
Oczywiście żartuję!
Nie taki diabeł (wars) straszny jak go malują.
Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie