Skocz do zawartości

hełmy kolekcje vol.5


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

dziś taka oto patrolówka-od jakiegos czasu jest ich sporo na allegro-ma i paseczek czarny i przebijające spod spodu litery ŻW poprzedniego malowania...ale czy obecne to orginał stosowany w żandarmerii czy tylk oczyjas twórczość-nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie ŻW nie posiada na stanie ani kasków (hełmów) patrolowych.Na wyposażeniu są kaski interwencyjne( takie same jake posiada policja )białe z napisem ŻW,używane przez patrole interwencyjne ŻW.
Pozdrawiam !!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Czarek.Żandarmeriia Wojskowa powołana zostala rozkazem z 18.04.1990 roku ,a faktycznie formacja ta rozpoczela działalnośc 1.09.1990 roku.W tym okresie ŻW uzywała sprzęt ogolno wojskowy(brazowe otoki na czapkach)brązowe pasy,we wrześniu wprowadzono czarne pasy,koalicijki,czapki rogatywki z okutym daszkiem otok szkarłatny.W 1996 roku wprowadzono w całej polsce dla ŻW berety(polecając wycofać czapki rogatywki z okuciem) wrześniu 1990 roku polecono zmienić na kaskach i hełmach patrolowych napisy WSW na ŻW bez orzełka(określony byl kształt i wielkośc liter).Po wejściu do NATO w ŻW poleconio na hełmach metalowych zamalować orły).W 2000 roku wprowadzono do użycia tyko dla patroli interewncyjnych ŻW kaski interwencyjne(białe) policji z przyłbica .Na ktorych jest napis ŻW.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A nie jest tgo coś (ten sowiet) późniejszego? Wydaje mi się, że coś ok. wz.60? Nie spotkałem się z takowym oznaczeniem (wz.40/41) hełmu z taką podpinką.

Mogę prosić o link do wspomnianej WWW?

Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie