Jump to content

Artykuł w Polityce"


Recommended Posts

Witam
Tak się składa że miałem okazję przysłuchiwać się wywiadowi Marka Henzlera podczas tegorocznego Motobajzla w Łodzi-zapowiadał wtedy artykuł. Spędził parę godzin na stoisku Żelaznego Orła"-(dla niezorjentowanych jesteśmy grupą niemiecką). Jestem ciekaw co z tej rozmowy umieścił w artykule. Sam prenumeruję Politykę" i artukuł przeczytam dopiero za kilka dni-tak długo idzie prenumerata. Wtedy podzielę się refleksjami.
A propo, parę razy numer z prenumeraty przyszedł do mnie dzień przed tym jak w kioskach miał ukazać się już nowy numer.Tam to dopiero dbają" o prenumeratorów. Aż dziw bierze. Za to w Odkrywcy" dbają o nas, gratisowy numer i przychodzi szybko :).
Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem to sobie, jest kilka wyważonych wypowiedzi rekonstruktorów, jest i kilka ideologicznych (ot problem polskiej reko, ci w mundurach niemieckich są be, ale chętnie do nich postrzelamy, ale poza tym znów potraktowany temat po łebkach, nie spodziewałem się niczego innego po dziennikarzach, odkąd sięgam pamięcią, nie opisywali rzeczywistosci jaką ona jest, tylko chcieli ją kreować, każdy z tych redaktorów nosi w swoim plecaku nagrodę Pulitzera i każdy artykól musi być sensacyjny, najlepiej gdyby się okaząło, że wielu z nas nosi pod mundurami koronkową bieliznę a na śniadanie jadamy male dzieci, a w ogóle to rekonstrukcja to spisek przeciwko..... bezpieczeństwu narodowemu. Zart, ale artykuł żadna rewelka
Link to comment
Share on other sites

Witam
Moim zdaniem artykuł nie jest najgorszy. Dla mnie najważniejszym jest to, że autor potraktował reenacting szerzej niż większość dotychczasowych publicystów -przynajmniej się starał. Wspomina o grupach polskich, radzieckich, amerykańskich, partyzanckich nawet o policjantach i napoleończykach. Znaczy rekonstrukcja to szersze zjawisko, którym zajmują się nie tylko pojebańcy o neonazistowskich ciągotach masowo wykupujący mundury w Hero na czym te bez skrupułów zarabia (o czym swego czasu pisał inny poczytny tygodnik). Są to normalni, zwykli ludzie. Jest tam ksiądz, policjant, poseł, pracownik naukowy, uczeń itp. Co prawda na koniec artykuł i tak schodzi na temat iemiecki" ale dla mnie to postęp. Nie ma szukania na siłę dziury w całym. Swoją drogą chłopaki z Pomerani" muszą mieć niezłe pablic relations ;) (czy jak to się pisze)bo w tekście o nich sporo. Może z racji tego, że odtwarzają dość specyficzną jednostkę.
Oby więcej takich artukułów.
Link to comment
Share on other sites

Mnie artykuł się spodobał. Są nawet pierwsze echa od znajomych. Może w tym roku w Gierłoży nie usłyszymy cyt.:
Panie , Wehrmacht w Gierłoży, toż to niepatriotyczne, lepiej by było ściągnąć jakichś ułanów albo innych z 39-go.
Naważniejsze, że MON (dep. Wychowania) zaczął nieśmiało wspierać te działania.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information