Skocz do zawartości
  • 0

indentyfikacja żołnierza


Klaus BOLS

Pytanie

otuż chodzi mi o żolnierza po prawej. czy da sie ustalić jednostkę w której słuzył. Po patkarz na ramionach?? mam jest to mój krewny nei powrócił z wojny a posyłał tylko zdjęcia które posiadam. No i próbuje dowiedzieć się gdzie mógl walczyć. Podejżewam że ma na sobie mundór obrony wybrzerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

kotwica ma dwa ramiona, jest jakby podwójna. na odwrocie zdjęcia z dwoma frycami, widnieje tylko data 1940r 5.05 kopert niestety nie mam ani listów. Tylko zdjęcia. ale czytalem kiedyś wspomnienia żolnierza wermachtu slązaka z Rybnika, czyli z mojego miasta, i z miasta z którego pochodzi facet ze zdjęć. Powołali go w RKU w Rybniku i w tych wspomnieniach ten pan pisał że walczyl w obronie przeciwlotniczej na jakiejś wyspie u wybrzerzy francji. wiec tak przypuszczałem ze ten mój krewniak też gdzieś tam na wybrzerzu mógł walczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otuż chodzi mi o żolnierza po prawej. czy da sie ustalić jednostkę w której słuzył. Po patkarz na ramionach?? mam jest to mój krewny nei powrócił z wojny a posyłał tylko zdjęcia które posiadam. No i próbuje dowiedzieć się gdzie mógl walczyć. Podejżewam że ma na sobie mundór obrony wybrzerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, na mój gust twój krewniak służył w krigsmarine, na pierwszej fotce widać to po pagonach które były charakterystyczne (trójkótne zakończenie - chociaż wehrmaht miał takie same tzn wczesny wzór pagonów), na pagonach są kotwice, są również inne guziki, (ten po prawej ma standardowe) a po prawej z obwódką i pewnuie z kotwicą, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie