Skocz do zawartości

Gdzie kupić kwas solny HCL


abiszaj

Rekomendowane odpowiedzi

kwas solny mozna kupić w hurtowniach chemicznych i sklepach gdzie jes zaopatrzenie pracowni chemicznych do szkół. Czystość mozesz brac spokojnie techniczną - najtańszą ( ale często nie jest dostępna w małych opakowaniach). Spodziewaj się, że sprzedawca bedzie prosił o wypełnienie oświadczenia o zastosowaniu i okazania dokumentu potwierdzającego wiek i adres zameldowania. Cena w zależności od czystości, ilosci i stężenia- 3-30 zł za kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizus ludzie Wy tu jakieś fantasmagorie piszecie.Po kiego grzyba kombinowa jeżeli można pójś do hurtowni chemicznej najlepiej do Chemi(w każdym wiekszym mieście taka istnieje) i kupi was.Na beret jecha z Warszawy do Gdańska przez Przemyśl?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebna jest nawet hurtownia w kazdym sklepie gdzie sprzedają chemię( lakiery, kleje rozpuszczalniki itp.) można kupić litr kwasu, a jak nie mają to zamówić i sprzedawca przywiezie. Nie trzeba już podawać adresu , nazwiska i celu zakupu ponieważ zmieniło się rozporzadzenie o prekursorach narkotyków i nowe nie wymaga od sprzedawcy zbierania tych danych dla tej kategorii prekursora.( ale sprzedawca moze jeszcze o tym nie wiedzieć. pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIX od sierpnia 2005 roku już nie maja takiego prawa ponieważ zmieniło sie rozporządzenie dotyczące prekursorów narkotyków wiem to na pewno, ponieważ sprawy zwiazane z prekursorami narkotyków wchodzą w skład moich obowiązków zawodowych, ale spoko niebieskiej czapeczki nie noszę ;).Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawskim oddziale Chemii wymagają dokumentu ;-) to tak z praktyki. Co do prekursorów to też miałem ciekawą przygodę - zamówiłem od jednego z producentów MEA i DEA - około 1 kg kazdego z nich - otrzymałem paczke i wszystko gra. Dwa dni po tym dowiedziałem się że kolega jest przesłuchiwany za dokładnie te same substancje - za to że je posiadał w laboratorium a nie wypełnił oświadczenia :) Niestety żyjemy w dziwnym kraju - a władza lubi papier ( z pieczątkami najchętniej). I przy okazji - przestrzegam przed zbieraniem chemii w domu - ale to juz inna bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż TIX obrót pewnymi substancjami zawsze będzie nadzorowany przez pewne czynniki" i nie da sie tego zmienić, ponieważ takie są wymogi stawiane przez UE, a Polska często chce być bardziej unijna niz unia. Ale odbiegamy od tematu ;) zasadniczo HCL, H2SO4 czy inny kwas da sie kupić w każdym nawet małym mieście trzeba tylko po sklpach pochodzić i popytać. Koledzy którzy nigdy nie bawili sie kwasami niech bardzo uważają na rączki, a szczególnie na oczy. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie